Prírodné liečivá na bradavice, kožné či materské znamienka

Prírodné liečivá na bradavice, kožné či materské znamienka

Prírodné liečivá si vedia poradiť s rôznymi vážnymi aj estetickými problémami. Kožné či materské znamienka, bradavice alebo sú kožné stavy, ktoré sa nás dotýkajú každý deň a pôsobia neesteticky. Zmeny vo farbe či povrchu môžu byť výsledkom infekcie, zápalu či alergickej reakcie kdekoľvek na vašom tele. Väčšina kožných problémov je ľahko liečiteľná a my vám ukážeme ako na to.

Liečivá kožných znamienok

Popravde, kožné znamienka môžu mať veľkosť hráška či ryže a môžu sa objaviť kdekoľvek na tele. Objavujú sa na miestach, kde dochádza k zvýšenému treniu s oblečením či v oblastiach kožných záhybov ako na stehnách, krku, pod prsiami či trieslach.

Ľudia trpiaci nadváhou či cukrovkou  sú náchylný na takéto kožné záhyby. Ak máte v rodine člena s týmto kožným problémom, je pravdepodobné, že sa u vás objaví podobný problém. Kožné znamienka sa zviditeľnia vtedy, keď je vás lymfatický systém preťažený.

Jablkový ocot ako prírodné liečivo

Ak budete nanášať jablkový ocot pomocou vaty niekoľkokrát do dňa, vaše kožné znamienka zmiznú v priebehu 2 až 4 týždňov.

Sóda a ricínový olej

Zmiešajte ricínový olej so sódou a urobte si pastu. Tú nanášajte na postihnuté oblasti. Činnosť opakujte, kým vaša pokožka neostane jemná.

Olej čajovníka

Navlhčite vatu vodou a pridajte pár kvapiek oleja. Aplikujte na postihnutú oblasť vášho tela a po použití miesto prekryte náplasťou. Kožné znamienka stmavnú a budú eliminované v priebehu 10 dní.

Prírodné odstraňovače materských znamienok

znamienko

Mnoho ľudí pokladá materské znamienka za nepríjemné, no nijak neovplyvňujú vaše zdravie a sú neškodné. Materské znamienka sú bodky čiernohnedej či mäsitej farby na vašom tele spôsobené prítomnosťou melanínu. Môžu a nemusia na nich rásť chlpy, ploché či vyvýšené, hladké či drsné.

Hormonálne výkyvy, genetika či vystavenie slnku môžu ovplyvniť ich vzhľad. Väčšina vybledne a zmizne, no niektoré ostanú na vašej tvári. My vám ukážeme prírodné domáce liečivá, ktoré vám pomôžu eliminovať neatraktívne materské znamienka.

Cesnak

Cesnak je jedným z najúčinnejších liekov na materské znamienka, a to vďaka prítomnosti enzýmov, ktoré ničia zhlukový pigment. Rozrežte čerstvý cesnak a priložte ho na postihnuté miesto (znamienko). Bolo by dobré, aby ste cesnak prichytili náplasťou či vreckovkou a nechali ho pôsobiť na znamienko počas noci alebo aspoň na niekoľko hodín.

Metódu opakujte každý deň po dobu niekoľkých dní. Znamienko zmizne do 5 dní. Pred aplikovaním tejto metódy nezabudnite miesto dezinfikovať jablkovým octom či inou dezinfekciou.

Jablkový ocot

Tento ocot obsahuje kyselinu, ktorá je veľmi účinná proti znamienkam. Aplikujte trocha octu na vatu a priložte k znamienku. Prelepte náplasťou či inou páskou a cez noc nechajte pôsobiť. Metódu opakujte 10 dní.

Ricínový olej

Tento olej rozpúšťa a eliminuje nezvyčajné výrastky, čo ho robí perfektným pre liečenie materských alebo kožných znamienok. Vytvorte zmes z trochy sódy a ricínového oleja. Pastou natrite postihnuté miesto. Nechajte vyschnúť. Metódu opakujte dvakrát do dňa počas jedného mesiaca.

Prírodné liečivá na zbavenie sa bradavíc

Existuje viac než 100 typov bradavíc. Niektoré sú neškodné, iné môžu spôsobiť vážne problémy. Bradavice sú spôsobené  vírusmi a môžu sa objaviť na rôznych častiach tela. Ak vám obvyklá liečba nefungovala, skúste niektorú z týchto prírodných.

Tieto metódy však nevyliečia bradavicu za jednu noc, musia sa používať pravidelne. Jedna tretina bradavíc zostava aj na 2 roky po prvom objavení, tie ostatné zmiznú samé od seba počas 6 až 8 mesiacov.

Jablkový ocot

Tento ocot má protizápalové vlastnosti, ktoré odstraňujú baktérie a vírusy spôsobujúce bradavice, čo ho robí najúčinnejším liekom proti bradaviciam. Pred a po použití umyte postihnuté miesto. Naneste trochu octu na vatu a aplikujte. Následne miesto zakryte a prelepte. Nechajte ho zakryté aspoň jeden deň. Najlepšie je robiť túto procedúru počas noci a pásku odstrániť ráno. Výsledky sa dostavia už po niekoľkých týždňoch.

Cesnak

Cesnak je ďalším skvelým liekom proti bradaviciam. Vytlačte z neho trochu šťavy, aplikujte na postihnutú oblasť a prekryte náplasťou. Opakujte dva razy do dňa kým bradavica nezmizne.

Banány

Liečba banánom sa preukázala ako veľmi účinný spôsob odstraňovania bradavíc. Jediné, čo musíte spraviť, je potrieť bradavicu vnútornou stranou šupky banánu. To opakujte niekoľkokrát do dňa. Výsledky budú efektívnejšie, ak šupku priložíte, prelepíte a necháte účinkovať počas noci. Ráno šupku odstráňte a miesto umyte. Toto opakujte, až kým bradavica nezačne mäknúť. To sa stane po týždni, no úplne vymiznú až po niekoľkých týždňoch.