Starostlivosť o vlasy

Starostlivosť o vlasy

Vlasy sa často, najmä u dám, nazývajú korunou krásy. Hovorí sa tak preto, že vlasy sú jedna z prvých vecí, ktoré vás na žene zaujmú. Malo by preto byť aj vo vašom záujme, aby boli čo najzdravšie a najkrajšie. Zdravé a lesklé vlasy si potom nevyžadujú veľa času na úpravu a vyzerajú dobre za každých okolností. Ako sa starať o vaše vlasy, aby boli zdravé a silné?

Starostlivosť doma

vlasy

            Starostlivosť o vaše vlasy by mala zahŕňať prevažne pravidelné umývanie vlasov kvalitnými produktami. Používanie kvalitných produktov vám zaručí, že starostlivosť bude dostatočná a o vlasy sa hĺbkovo postará. Ideálne je siahať po prírodných, prípadne kaderníckych značkách, ktoré majú omnoho šetrnejšie a lepšie zloženie ako klasické prostriedky v komerčných predajniach.

            Umývanie vlasov je veľmi individuálne, keďže každej z nás sa vlasy mastia rôzne často. Umývajte si vždy vtedy, keď to potrebujete. Na umývanie používajte kvalitný šampón, ktorý vás zbaví nečistôt. Pre ľahšie rozčesávanie je ideálne používať aj kondicionér. Jednu z vecí, ktoré mnohé dámy nepoužívajú je ochrana pred teplom. Tento sprej však môže načisto zmeniť život vašich vlasov. Pokiaľ si ich tepelne upravujete, nezabudnite použiť tento jedinečný produkt.

            Vo všeobecnosti sa však odporúčame tepelným úpravám na bežnej báze skôr vyhnúť. Ničíte si totiž vlasy, čo často môže viesť k zhoršeniu ich kvality. Taktiež sa vyhýbajte farbeniu vlasu v domácom prostredí s použitím nekvalitných a lacných farieb. Spôsobíte si viac škody ako úžitku a farba vám nevydrží, dokonca nemusí byť ani podľa vašich predstáv.

            Doprajte si kvalitnú starostlivosť o vaše vlasy využitím kvalitných produktov. Nechajte si poradiť od odborníkov a skúmajte aké prípravky si na vlasy dávate. Domáca starostlivosť je základom, no okrem toho by ste mali aj pravidelne navštevovať odborníka.

vlasy

Nájdite si kvalitný salón

            Okrem starostlivosti z domova je nesmierne dôležité aj mať kvalitný salón, kde sa o vaše vlasy dokážu hĺbkovo postarať. Pokiaľ si aj vlasy nefarbíte, mali by ste nechať ich kvalitu posúdiť skutočným odborníkom, ktorý vie, čo potrebujú. Takéto pravidelné návštevy vám môžu pomôcť zmierniť aj dedičné prejavy ako príliš sa mastiace vlasy, či lámavé a suché vlasy.

💡My odporúčame napríklad salón Donna Uomo, ktorého služby si môžete prezrieť priamo na ich webovom sídle DonnaUomo.sk.

            Kvalitnou pravidelnou starostlivosťou o vaše vlasy doma a aj u odborníka môžete docieliť mimoriadne výsledky čo sa týka ich kvality, dĺžky a najmä zdravia a lesku. Vaše vlasy sa tak môžu naozaj stať vašou korunou krásy a vy sa budete cítiť omnoho sebavedomejšie. Investujte do zdravia vašich vlasov a doprajte si čas len pre seba pri návšteve kvalitného kaderníckeho salóna.