Tvárová gymnastika

Tvárová gymnastika

Termín tvárová gymnastika nie je každému jasná. Cvičíte, aby ste si vytónovali a skrášľili ruky, nohy, brucho a iné partie  tela, ale často zabúdate, že máte mnoho tvárových svalov, ktoré je veľmi dôležité posilniť a udržať ich pevné, aby ste zabránili predčasnému starnutiu a zlepšili podporu a obrys pokožky tváre.

Ak si chcete udržať mladistvú a pevnú tvár, nie je potrebné investovať do drahých liečebných postupov, chirurgických zákrokov alebo rôznych skrášľovacích krémov. Existuje mnoho prírodnej a domácej starostlivosti, ktorá stačí na udržanie vašej tváre vždy krásnej a mladej akým je dobré jedlo, zdravý humor, dostatočná hydratáca a tvárová gymnastika.
Práve tvárová gymnastika je jednou z nich, na ktoré sa často zabúda. Dnes vám prinášame 5 typov tvárovej gymnastiky, ktorú môžete vykonávať doma, cez prestávku v práci, alebo kdekoľvek a kedykoľvek vám to čas dovoľuje.

Tvárová gymnastika zvaná V

Vhodná pre: vaky pod očami, opuchy pod očami, spustená pokožka očných viečok
Alternatíva: Botox a operácia očí
POSTUP:

 • Krok 1: Stlačte obe stredné prsty na vnútornej strane obočia, potom pomocou prstov ukazováka vyvíjajte tlak na vonkajšie strany obočia.
 • Krok 2: Pozrite sa do stropu a zdvihnite viečka smerom hore tak, aby ste začali silne žmurkať. Potom ich uvoľnite.
 • Krok 3: Opakujte šesťkrát a dokončite pevným stlačením zatvorených očí po dobu 10 sekúnd.

Tvárová gymnastika zvaná Hladší úsmev

Vhodná pre: poklesnutá pokožka tváre a takzvaná pokrčená pokožka
Alternatíva: lifting spodnej časti tváre a výplň
POSTUP:

 • Krok 1: Zakryte si zuby perami tak, aby ste ústami vytvorili tvar „O“.
 • Krok 2: Široko sa usmievajte, pričom skryte zuby rovnako ako v kroku jedna a opakujte šesťkrát.
 • Krok 3: Potom sa znova usmejte a umiestnite ukazovák na bradu. Začnite pohybovať čelusťou hore  a dole, hlavu majte jemne naklonenú. Relaxujte a opakujte ešte raz.

Tvárová gymnastika zvaná Vyhladenie obočia

Vhodná pre:  horizontálne línie čela
Alternatíva: Botox
POSTUP:

 • Krok 1: Umiestnite obe ruky na čelo, dlane smerujú dovnútra. Roztiahnite všetky prsty medzi obočím a vlasovou líniou.
 • Krok 2: Jemne prejdite prstami smerom von od stredu čela a jemný tlakom ťahajte prsty po pokožke.
 • Krok 3: Odýchnite si a opakujte 10 krát.

Tvárová gymnastika zvaná Flirtujúce oči

tvár modelkyVhodné pre: vyduté oči a spustená pokožka pod obočím
Alternatíva: lifting obočia
POSTUP:

 • Krok 1: Umiestnite ukazovák pod oči, smeruje k nosu.
 • Krok 2: Skryte zuby perami a prečistite si pery jazykom z vnútra po dolnej aj hornej strane.
 • Krok 3: Jemne zachyťte horné viečka a pozerajte sa do stropu po dobu 30 sekúnd.

Tvárová gymnastika zvaná Žirafa

Vhodná pre: jemné linky a uvoľnená pokožka na krku
Alternatíva: lifting pokožky krku, plastická operácia čeluste
POSTUP:

 • Krok 1: Pri pohľade  rovno dopredu umiestnite končeky prstov na spodnú časť krku a jemne nadvyhnite pokožku, hlavu zakloňte.
 • Krok 2: Vráťte hlavu späť do východnej polohy a opakujte prvý krok ešte raz.
 • Krok 3: Nakoniec potiahnite spodnú časť pery smerom von, ako najviac môžete a umiestnite špičky prstov na klinovú kosť. Brada smeruje nahor. Držte takto počas štyroch hlbokých nádychov.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Všetky tieto cvičenia sú alternatívou Botoxu a plastickej chirurgie, a majú čoraz viac fanúšikov všetkých vekových kategórií. Pomáhajú vyhľadiť jemné línie, poklesnutia a vrásky. Účinkujú na spodnú, strednú a tiež vrchnú vrstvu vašej pokožky. Tým, že všetky tieto vrstvy správne pracujú, zvýši sa krvný obeh, čo dodáva viac kyslíka, a tým aj výživy do buniek. Výsledkom je jasná, zdravá pleť s krásnou žiarou, ktorá obsahuje menej toxínov a má lepšiu schopnosť absorbovať vlhkosť.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Tvárová gymnastika bojuje proti starnutiu tváre, lebo je navrhnutá tak, aby stimulovala produkciu kolagénu a elastínu v strednej vrstve pokožky, čím vám poskytne jemnejšiu, pružnejšiu a pevnejšiu pleť.
Odporučujeme vykonávať tvárovú gymnastiku 20 minút, šesťkrát týždenne. Môže sa to zdať veľa, ale výsledky sa objavia  naoazj rýchlo! Ako každý  jeden človek má rôzny typ tváre, tak je tiež u každého potrebný iný časový úsek na to, aby ste si všimla očakávanú zmenu. Všeobecným pravidlom však je, že začnete vidieť zlepšenie tváre a krku už po dvoch týždňov vykonávania tvárovej gymnastiky. Po dvoch až štyroch mesiacoch si všimnete, že máte menej jemných línií, menej jemných vrások a vyzeráte zdravšie, energeticky a cítite sa šťastnejšie. V priebehu 6 – 9 mesiacov sa budete cítiť o mnoho rokov mladšie a ešte viac uvoľnenejšie.

Želáme vám príjemné cvičenie a krásnu pleť, ktorú vám zaistene prinesie tvárová gymnastika!

tvárová gymnastikaČlánok – Tvárová gymnastika pripravila Valéria Osztatná Loomis – lilywonderlandbooks@gmail.com