Životnosť automobilu dokážete ovplyvniť správnou starostlivosťou

Životnosť automobilu dokážete ovplyvniť správnou starostlivosťou

Aj keď sú v súčasnosti nové autá cenovo prístupné, viaceré rodiny si kupujú ojazdené automobily, ktoré sú lacnejšie. Dostupnosť ojazdených automobilov nahráva práve majiteľom autobazárov, ktoré hojne predávajú ojazdené automobily. Kúpiť si však ojazdený automobil je veľký risk, nakoľko viacerí predajcovia ojazdených áut klamú o stave vozidla.

Ak sa však rozhodnete pre nové auto, voľte správnu starostlivosť, aby vám váš automobil dlho vydržal. Je pravda, že životnosť automobilu dokážete ovplyvniť správnou starostlivosťou.

Pravidelné prehliadky

 Prehliadky vám stanoví už samotný predajca automobilu, avšak je dôležité chodievať na ne poctivo. Aj keď vám to možno príde ako zbytočné vyťahovanie peňazí z vrecka, takýmito prehliadkami sa dokážu odhaliť prípadné chyby. Nikdy neviete, či vám súčiastky, ktorým nerozumiete a neviete, ako fungujú, napríklad také planétové prevodovky, fungujú správne. Ak chcete, aby vám automobil fungoval bez akýchkoľvek porúch, je lepšie si dať skontrolovať všetko na pravidelnej prehliadke.

Kontrola a ochrana podvozku

Okrem pravidelných prehliadok je dôležité dávať si kontrolovať predovšetkým podvozok. Akékoľvek poškodenie môže znamenať úplne znehodnotenie automobilu. Poškodené súčiastky je potrebné okamžite vymeniť. Ani keď sa vám pokazí čelná prevodovka, nebudete na nič čakať a dáte si starú vymeniť za novú funkčnú čelnú prevodovku.

Kvalita laku

 Životnosť automobilu výrazne ovplyvníte aj pravidelnou kontrolou a starostlivosťou o lak. Nie každý má vlastnú garáž, kde by svoje auto mohol schovávať. Nezabúdajte však, že vždy po zime je potrebné dať auto vystriekať a vyčistiť od posypovej soli. Zájdite do autoumývarky a vyčistite si auto predovšetkým odspodu. Hrdza dokáže auto znehodnotiť a práve preto sa pravidelné čistenie auta vyžaduje.

Okrem pravidelných prehliadok, kontroly podvozku a ochrany laku nezabúdajte na pravidelnú výmenu brzdovej kvapaliny, výmenu ojazdených pneumatík a starostlivosť o autobatériu.