Ako pôsobí kondicionér na vaše vlasy?

Ako pôsobí kondicionér na vaše vlasy?

Je samozrejmé, že starostlivosť o naše telo je veľmi dôležitá. Sú časti tela, ktoré si tejto starostlivosti vyžadujú viac a potom tie, ktoré menej. Medzi tú zložitejšiu a veľmi podstatnú starostlivosť by ženy určite zaradili aj starostlivosť o vlasy. Samozrejme, ani muži by tento druh starostlivosti však nemali zanedbávať. Ide o to, že čo telu dávate a poskytujete, to sa vám potom aj vráti. Preto netreba žiaden druh starostlivosti zanedbávať a riešiť problémy až vtedy, keď vzniknú, prípadne, keď sú už v pokročilom štádiu. Či už ide o zdravie ako také, o zuby, o rôzne časti tela alebo o spomínané vlasy, ktorým sa budeme trochu venovať.

Veľké množstvo lekárov si osvojilo názor, že stres a genetika majú priamy vplyv na zdravie a kvalitu vlasov. Tu však dávali veľký význam správnej starostlivosti o vlasy a kondicionéru, ktorého používanie sa ukázalo ako zásadné. To preto, že to tak aj je. Kondicionér je dôležitý, pokiaľ ide o optimálne zdravie vlasov.
Jednoducho povedané, kondicionér hydratačný prípravok, ktorý je zvyčajne vyrobený z prísad, ako sú silikóny, oleje a zmäkčovadlá, ako aj katiónové, povrchovo aktívne látky, čo je odborný termín pre mydlá alebo vlasové prostriedky, ktoré pomáhajú umyť mastné vlasy. Pri správnej kombinácii týchto zložiek poskytujú vlasom potrebnú vlhkosť po tom, ako boli vysušené šampónom.

Existujú rôzne typy kondicionérov. Medzi najbežnejšie patrí hydratačný, ktorý je skoro ako maska na vlasy, pretože je trvácny a preniká hlbšie do prameňov. Ďalším je čistiaci kondicionér, ktorý pôsobí ako šampón, ktorý súčasne čistí a udržuje vaše vlasy. Svoje využitie má aj suchý kondicionér, ktorý je určený na to, aby boli vaše vlasy lesklé, hladké a mäkké.

Kondicionér pokryje pokožku ochranným povlakom, čo umožňuje vlasom pokračovať v ich raste a posilňuje ich pevnosť, zdravie a kvalitu. Keď sú vlasy vystavené vonkajšiemu
svetu, pokožka a vlasy sa môžu poškodiť, až kým sa nakoniec nezničia, preto je vhodné používať kondicionér, ktorý regeneruje pokožku a vlasy. Vlasová kozmetika CHI, do ktorej patrí aj CHI kondicionér na vlasy, CHI šampón alebo CHI lak na vlasy, patria medzi kvalitný základ v starostlivosti o vlasy.