Lyžujem, lyžuješ, lyžujeme

Lyžujem, lyžuješ, lyžujeme

Naučiť sa lyžovať môže byť niekedy odstrašujúce. Okrem samotnej techniky nás môže odradiť aj suma základnej výbavy, ktorá sa môže do vysokých súm. Ak sa neviete rozhodnúť, či výbavu kúpiť alebo požičať, čítajte ďalej.

Kedy lyže  požičať a kedy kúpiť

Najdôležitejším faktorom pri tomto rozhodnutí je úroveň vášho lyžovania.

  1. Ak patríte k úplným nováčikom alebo k občasným návštevníkom lyžiarskych svahov, odporúčame lyže požičať. Nováčik bude mať možnosť v požičovni zoznámiť sa so základnou výbavou a zistiť, čo mu sedí a čo nie. Zoznámite sa s rôznymi značkami lyží ako sú napríklad lyže s viazaním, ktoré sú výbornou voľbou nielen pre začiatočníkov.
  2. Ak patríte k pokročilým lyžiarom a celú sezónu trávite na lyžiach, mať svoje lyže je určite vhodnejšie. Pravidelné požičiavanie výbavy sa v konečnom výsledku môže vyrovnať sume nových lyží a lyžiarok. Samozrejme, ak radi experimentujete a chcete vyskúšať nové lyže aj v takomto prípade môžete navštíviť požičovňu lyží.

Základná výbava pre deti a dospelých

Či už si lyže požičiate alebo kúpite základná výbava je vždy rovnaká. Viete, o ktorých častiach hovoríme pri deťoch a dospelých?

  • Pokiaľ hovoríme o výbave pre dospelých, okrem lyží, palíc a lyžiarok je dôležitou súčasťou aj prilba.
  • Výbava pre dieťa sa kupuje ťažšie, keďže deti rastú rýchlo. Aj v tomto prípade je výhodnejšie výbavu požičať. Lyže, lyžiarky a prilba je základ. Či sa rozhodnete dať deťom aj palice je individuálne.

Na čo nezabúdať pred lyžovačkou?

Na horách sa počasie mení rýchlo, preto je potrebné myslieť na lyžiarske doplnky.

  • Okuliare sú dôležité najmä pri horšej viditeľnosti. Lyžiarske okuliare Bolle majú okrem kvalitných skiel aj moderný športový vzhľad.
  • Termoprádlo zabezpečí reguláciu teploty a tým vydržíte na svahu dlhšie.
  • Lyžovačka so studenými rukami by nebola príjemná, preto treba vymeniť klasické za tie lyžiarske.