Chcete si zjednodušiť prácu vo firme či v sklade? Riešením sú paletové vozíky

Chcete si zjednodušiť prácu vo firme či v sklade? Riešením sú paletové vozíky

Paletové vozíky sú dôležitou súčasťou fungovania každej spoločnosti, či už v stavebníctve alebo logistike.

Nenamáhajte sa zbytočne s ťažkými materiálmi, keď môžete mať prácu urobenú šikovne a rýchlo. Paletový vozík je skvelým pomocníkom pri práci v sklade či dokonca v nákladných autách. Paletové vozíky, alebo paleťáky, sa najčastejšie ovládajú ručne. Pri ich výbere by ste mali najprv uvažovať o predmetoch a materiáloch, ktoré nimi plánujete prenášať.

Vozíky vyberajte podľa ich rozmeru a nosnosti. Najčastejšie majú vozíky štandardnú dĺžku vidlíc 1150 mm. Tieto vozíky sú ideálne pre prácu s bežným typom paliet veľkostí 1200 x 800 mm. V prípade, ak pracujete s atypickými paletami rozličných veľkosti, určite siahnite po vozíkoch s rôznou dĺžkou vidlíc. Dôležité je taktiež poznať hmotnosť prenášaného nákladu. V prípade, ak má náklad hmotnosť vyššiu ako 5000 kíl, je lepšie investovať do ťažkotonážnych paletových vozíkov.

 

Paletové vozíky sa delia podľa svojej dĺžky :

 

  • Dlhé

Špeciálne paletové vozíky majú dlhšie vidlice, vďaka ktorým je možné prenášať dlhšie palety alebo náklad, atypickej veľkosti.

 

  • Krátke

Paletové vozíky s krátkymi vidlicami potešia všetkých, ktorí pracujú v malom alebo obmedzenom priestore. Vidlice vozíkov sú krátke (800 mm alebo 900 mm), a preto sú vhodné aj pre manipuláciu v nákladných autách.

 

Úlohou paletových vozíkov je maximálne uľahčenie práce. Vyrábajú sa preto paletové vozíky, ktoré sa budú viac približovať vašim špecifickým požiadavkám. Z takéhoto dôvodu vznikli aj paletové vozíky s váhou či nožnicové paletové vozíky.

 

  • Paletové vozíky s váhou

Potrebujete vedieť váhu produktu, ktorý je na vozíku? Pre tento účel sú najlepšou voľbou paletové vozíky so zabudovanou váhou. Maximálna váha je približne 2000 kíl.

 

  • Nožnicové vozíky

Tento typ paletových vozíkov vznikol z kombinácie klasického vozíka s pracovným stolom. Je perfektným pomocníkom pre každého kto potrebuje náklad prepraviť a nadvyhnúť. Mechanika nadvyhnutia je buď manuálna alebo elektrická.

 

Životnosť vozíka záleží od jeho namáhania a správnej údržby. Paletový vozík je veľkým pomocníkom nielen pre väčšie spoločnosti. Jeho kúpou ušetríte čas i vlastnú námahu.