Jazdíte na novom Opel Astra?

Jazdíte na novom Opel Astra?

Pozor aj na toto: zelená karta už nemusí byť zelená

Či už jazdíte na našom vlajkovom automobile Opel Astra, alebo vlastníte iné vozidlo, určite by ste mali vedieť jedno. Zelená karta v podobe, v akej ju poznáme, končí. Od 1. júla bude mať novú podobu. Takto sa zmení.

Po bielej karte, ktorá bola zrušená, sa rozlúčime aj so súčasnou podobou zelenej karty. Medzinárodný doklad o zaplatení PZP od poisťovne dostane novú farebnú schému. Najnovšie bude v bielo-čiernej farbe.

Platiť bude zelená aj bielo-čierna karta

Táto zmena sa týka všetkých zelených kariet, účinných od 1. júla 2020. Rovnako všetkých krajín, ktoré sú súčasťou Systému zelenej karty.

Poisťovne budú mať v prechodnom období (1 rok) na výber, či pošlú majiteľovi automobilu zelenú alebo bielo-čiernu kartu. Zásoby predtlačených kariet sa totižto musia minúť. Polícia by vo vymedzenom čase mala pri kontrolách akceptovať oba farebné varianty kariet. Takže na cestách s vaším novým Opelom nemusíte mať žiadne obavy.

Vyberte si z bohatej ponuky značky Opel ešte dnes

Spoločnosť MaH predáva vozidlá Opel od roku 1993. Postupne sa stala ich najväčším predajcom na Slovensku. Dnes prevádzkuje štyri predajno-servisné centrá. V jej ponuke nájdete napríklad Opel Astra, ktorý vyniká vnútorným priestorom a prvotriednymi technológiami. Vybrať si môžete aj Opel Crossland X, kombinujúci robustnosť SUV s komfortom a uhladenejším dizajnom viacúčelových vozidiel. V Opel Grandland X sa zase skĺbil športový charakter a dobrodružný duch.