Letiskové nezbytnosti alebo ako lietať bez stresu?

Letiskové nezbytnosti alebo ako lietať bez stresu?

Letiskové zážitky máme asi všetci, ktorí sme už kedy leteli. Lietanie je už takmer každodennou súčasťou nášho života a preto je dobré mať aspoň základné naučené veci, ktoré so sebou musíte mať. Vďaka tomu môžete mať let bez stresov a zbytočného náhlenia. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, čo by ste v žiadnom prípade nemali zabudnúť.

V prípade vášho prvého letu je najlepším spôsobom ako všetko zvládnuť zostať pokojný. Po príchode na letisko je dôležité skúsiť sa zorientovať podľa informácií a skontrolovať si informačné tabule. Pokiaľ máte problém s orientáciou neváhajte sa opýtať personálu letiska. Ten je väčšinou na otázky zvyknutý a s radosťou vám pomôže. Budete sa preto cítiť omnoho bezpečnejšie a taktiež aj pohodlnejšie a môžete sa zbaviť zbytočného stresu.

čakanie na letisku

Doklady

Uistite sa pred odchodom na letisko, že máte všetky potrebné doklady. Základom je určite pas, preukaz poistenca, či občiansky preukaz. V prípade potreby určite aj víza. Samozrejmosťou by tiež malo byť vyzdvihnutie vašej fyzickej letenky, bez ktorej odlet nie je možný. Pokiaľ máte všetky doklady máte pevný základ pre vaše cestovanie a taktiež aj záruku, že vaša cesta bude bez väčších komplikácií. K dokladom určite nevyhnutne patria aj peniaze, ktoré je výhodné si aj zameniť aby ste mali záruku hotovosti v cudzej mene.

Batožina

Batožina je taktiež veľmi dôležitou súčasťou vášho cestovania. Je dôležité si všetko náležite skontrolovať ešte pred odchodom na letisko. Okrem kufra by ste mali pri sebe mať aj niekoľko základných vecí. Rozdiel je tiež v tom, či máte príručnú batožinu, ktorú si môžete zobrať aj na palubu lietadla alebo veľký odbavovací kufor. Na palubu lietadla je dobré si zobrať niečo na spríjemnenie dlhého letu, krém na ruky, balzam a ďalšie drobnosti vďaka čomu sa budete cítiť omnoho pohodlnejšie.

Lieky

Veľmi dôležitou súčasťou cestovania je aj to, aby ste nezabudli na svoje zdravotné ťažkosti. To môže taktiež vašu dovolenku len negatívne ovplyvniť. Práve preto sa uistite, že máte so sebou všetky potrebné lieky a pokiaľ máte stres so samotného letu vybavte sa aj na potenciálne problémy. Lieky sa vám taktiež zídu aj vo vašej cieľovej destinácii.

oblečenie na letisko

Ako sa obliecť?

Oblečenie do lietadla by malo byť najmä pohodlné. Takisto aj na letisku sa počas čakania chcete cítiť čo najpohodlnejšie. Najmä pokiaľ cestujete dlhšiu dobu je veľmi dobré pokiaľ sa cítite počas letu komfortne. Taktiež myslite aj na klimatizáciu, ktorá je rovnako na letisku ako aj v lietadle a preto nepodceňte veľmi letné kúsky a radšej sa vybavte aj nejakým kúskom oblečenia na zahriatie. Nie je nič horšie ako vykročiť na dovolenku s chorobou.