Metropola Slovenska vo svojej plnej kráse

Metropola Slovenska vo svojej plnej kráse

Metropola Slovenska je jednoznačne naše hlavné mesto Bratislava. Bratislava je centrom nielen čo sa týka obchodu, ale nachádza sa tu je nespočetné množstvo vysokých škôl, národných inštitúcii, či samotné vedenie štátu. Avšak okrem toho tu nájdete krásne pamiatky a aj prírodné unikáty. Čo by ste si v Bratislave nemali nechať ujsť?

Kultúra

  1. Bratislavský hradZ kultúrnych pamiatok by ste jednoznačne nemali vynechať pýchu Bratislavy. Leží 85 metrov nad hladiny rieky Dunaj a z každého uhla nenahraditeľne dotvára panorámu nášho hlavného mesta.
  2. Hrad Červený Kameň. Vďaka výbornej lokality v bezpodmienečnej blízkosti hlavného mesta si táto nádherná stavba získala srdcia mnohých ľudí. Ide o najkrajší a najviac zachovaný hrad v tejto oblasti.
  3. Danubiana. Toto múzeum patrí medzi jedno z najmladších v rámci moderného umenia. Napriek tomu sa teší veľkej popularite aj vďaka unikátnej zbierke, zaujímavej architektonickej stavbe a výhodnej polohe.

nočná Bratislava

Príroda

  1. Sad Janka Kráľa. Ide o najstarší verejný park v strednej Európe, ktorý má čo ponúknuť. Okrem umiestnenia priamo v centre mestského ruchu vás zaujme aj jeho druhová rozmanitosť.
  2. Železná studnička. Jedna z najvyhľadávanejších prírodných lokalít v rámci Bratislavy si svoju popularitu získala najmä kvôli výbornej dostupnosti a množstvu zábavných aktivít. Pomenovanie dostala kvôli železitej vode, ktorá sa v týchto lokalitách vyskytuje.

Tento skromný výber je len zrniečkom z celkovej lákavej ponuky aktivít a pamiatok, ktoré vám naša metropola ponúka. Veľmi príjemný je súlad medzi kultúrnymi a rovnako aj prírodnými lokalitami, v ktorých môžete tráviť svoj voľný čas. Za povšimnutie určite stojí aj Slovenské národné divadlo, či iné inštitúcie sídliace v našom hlavnom meste. Veľkou výhodou pri cestovaní do Bratislavy je aj široký výber cenových kategórií ubytovania. Vyberiete si od finančne náročnejších hotelov až po hostel Bratislava.