Slovensko a tipy na výlet

Slovensko a tipy na výlet

Slovensko je prekrásna krajina. Prináša množstvo prírodných aj kultúrnych pamiatok, ktoré stojí za to navštíviť. Či už navštívite majestátne Tatry, foklórne oblasti, či hrady a zámky, všetko vás očarí svojou krásou a veľkoleposťou. Pozrime na stručný súhrn toho, čo všetko nám Slovensko môže ponúknuť.

Turistika

Asi každého z nás ako prvé napadnú Tatry s celou ich veľkoleposťou. Okrem toho, že ide o naše najvyššie vrchy, nájdete tu dnes už aj množstvo iných aktivít ako „len“ turistiku. Zároveň je veľmi dobrou správou, že s rozvojom cestovného ruchu sa rozvíja aj ubytovanie a tak môžete nájsť ubytovanie Štrbské pleso v rôznych cenových kategóriách.

Avšak Tatry nie sú naše jediné vrchy a preto je veľmi dobré sa porozhliadať aj po iných alternatívach turistických pochôdzok. Slovensko disponuje aj mnohými sopečnými pohoriami s prekrásnou prírodou. Pokiaľ máte radi turistiku môžete si prezrieť zoznam top turistických atrakcií.

Slovensko a kultúra

Bratislava

Kultúra Slovenska a bohatstvo histórie tiež prináša mnoho zaujímavostí, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Slovenské hrady a zámky síce nie sú vo všetkých mestách 100% zachované, ale rovnako celistvé stavby tak aj zrúcaniny na vás dýchnu historickú atmosféru. Zoznam hradov a zámkov v rámci Slovenska je dlhý a je si z čoho vyberať.

Jedinečnosťou v rámci celého sveta sú určite aj folklórne podujatia a slávnosti, ktoré sa každoročne realizujú. Ide o unikátne udalosti, ktoré zahŕňajú neuveriteľné množstvo histórie, schopností a intelektu národa. Svoje čaro prinášajú aj námestia niektorých historických miest, ktoré sa zachovali až dodnes. Medzi najznámejšie ikonické námestia patrí napríklad Banská Štiavnica.