Doprajte si dokonalý oddych a relax v kúpeľoch Bojnice

Doprajte si dokonalý oddych a relax v kúpeľoch Bojnice

Bojnice sú jedným z najstarších miest na Slovensku, prvýkrát sa v kronikách spomínajú už v 12. storočí. Toto krásne mesto sa nachádza takmer 200 km od  Bratislavy, v nadmorskej výške asi 300 metrov nad morom. Jedná sa o letovisko v lesnej zóne na svahoch v údolí rieky Nitry. Bojnice sú však od 16. storočia aj kúpeľným strediskom. Od 17. storočia do 20. storočia bol majiteľom mesta rod Pálfiovcov, vďaka ktorému sa z tohto mesta začal postupne stávať európsky rezort. A inak tomu nie je ani dnes, o čom sa môžete veľmi rýchlo presvedčiť.

 

Čo vám ponúknu kúpele Bojnice?

Miestna minerálna voda sa tu získava z viacerých zdrojov v hĺbke viac ako jeden kilometer. Ide o teplú vodu, ktorej teplota môže dosiahnuť až 52 °C. Minerálna voda pomáha pri prevencii mnohých ochorení a má priaznivý vplyv na metabolizmus. Tu môžete takto liečivú minerálnu vodu nielen piť, ale v nej aj plávať. Stačí si po konzultácií s lekárom vybrať vhodnú liečebnú procedúru v nádherných kúpeľoch Bojnice.

 

Rezort tiež hostí SPA procedúry, ako bylinné kúpele a fínsku saunu. A v miestnom stredisku sa môžete ponoriť do bazéna s horúcou termálnou vodou, ktorej teplota dosahuje 65 °С. Ani miestna soľná jaskyňa nie je menej populárna. Slúži na liečbu a prevenciu rôznych chorôb dýchacieho a kožného ústrojenstva. Špeciálna mikroklíma a výpary soli vo vzduchu nielen liečia, ale aj omladzujú vaše telo.

 

Pre tých, ktorí hľadajú vhodný kúpeľný pobyt, poznamenávame, že hlavnou výhodou Bojníc sú liečené choroby nervového a muskuloskeletálneho systému.

 


Nezabudnite na krásnu kultúru mesta

V tomto meste si môžete nielen dopriať kvalitnú lekársku starostlivosť, ale aj dokonalý kultúrny odpočinok a navštíviť miestne atrakcie. Hlavným dôvodom a stredobodom pozornosti je samozrejme starobylý Bojnický zámok, v ktorom sa podľa legendy nachádzajú duchovia, a kde sa často usporadúvajú divadelné predstavenia.

 

Aj priamo v meste môžete navštíviť Múzeum mincí a medailí, alebo sa vybrať na spoznávanie neďalekých pamiatok a krás – napríklad Betlehém v Rajeckej Lesnej, historickú dedinu Čičmany, alebo starobylé hrady v Topoľčanoch, Trenčíne a Kremnici. Jednoducho tie najlepšie dôvody, prečo sa vybrať do Bojníc a oddýchnuť si aj v miestnych kúpeľoch.