Miss 2018

Miss 2018

Ako každý rok, aj tento rok už po 23.krát sa uskutoční Miss 2018 v Slovenskej republike. Snom snáď každého dievčatka je stať sa raz princeznou. A práve takou princeznou je finalistka Miss 2018 Slovenska.
Mnohokrát sú to práve rodičia, ktorý podporujú svoju dcéru na ceste smerom k vytúženému cieľu, inokedy priateľky, rodina, priateľ. Ak sa už dievčina raz rozhodne, čaká ju naozaj veľká disciplína, práca na sebe samej, pevné nervy a viera, že to bude nakoniec ona, kto vyhrá Miss Slovensko.

miss universe

Miss World je najstaršou medzinárodnou súťažou krásy, ktorá sa prvýkrát konala v Spojenom kráľovstve v roku 1951. Spolu s jej súpermi Miss Universe a Miss Earth je Miss World jedným z troch najznámejších súťaží krásy na svete; spolu s Miss International je skupina známa ako veľké štyri medzinárodné kozmetické súťaže.

Stúpajúci záujem médií a verejnosti sa pričinil o vysokú sledovanosť, ktorá v jednotlivých ročníkoch dosiahla až 3 miliardy divákov.

Slovenskú republiku na Miss World v posledných rokoch úspešne reprezentovali Karolína Čičátková, Andrea Verešová, Janka Horečná, Jana Ivanová, Eva Verešová, Adriana Pospíšilová, Mária Sándorová,Ivica Sláviková, Magdaléna Šebestová, Veronika Husárová, Edita Krešáková, Barbora Franeková, Marína Georgievová, Michaela Ňurciková a Kristína Krajčírová.

 

V roku 2013 zastupovala Slovenskú republiku na Miss World Karolína Chomisteková, Miss Slovensko 2013. Aj vďaka skvelým výsledkom v jednotlivých disciplínach (Beach Fashion, Talent, Šport) sa umiestnila ako prvá zo Sloveniek v TOP 20 najkrajších žien sveta. Ako prvá tiež prezentovala národný tanec počas finálového priameho prenosu.

V roku 2014 reprezentovala Slovenskú republiku na 64. ročníku Miss World Laura Longauerová a v roku 2015 Miss Slovensko 2015 Lujza Straková.

V roku 2016 Slovenko skvele reprezentovala Kristína Činčurová a v roku 2017 Hanka Závodná, ktorá sa so svojim charitatívnym projektom dostala medzi TOP 20 najlepších.

Prvá Miss ČSSR sa uskutočnila v roku 1989 a vyhrala ju Ivana Christová. Zisk titulu tmavovláske dokorán otvoril dvere do sveta modelingu. Tento rok bude titul Miss Slovensko oslavovať 23 rokov.

__________________________________________________________________________________________________________________________

Finálová dvanástka  Miss 2018 Slovenskej republiky

Výber semifinalistiek je veľmi náročný. Už druhý rok sa vyberá len z videoprihlášok. Keď je výber ukončený, dievčatá absolvujú nácvik chôdze, mediálny tréning a nafotia sa oficiálne portréty. Každá finalistka je talentovo veľmi nadaná v určitej oblasti a preto sa zvažuje, že sa obnoví voľná disciplína.

1.februára 2018 v  sa v hlavnom meste Bratislava uskutočnil výber finalistiek 23.ročníka súťaže krásy Miss Slovensko. Pred zástupcami médií aj rodinnými príslušníkmi ich oficiálne uviedla riaditeľka súťaže Karolína Chomisteková.

Miss Miss 2018

Finálová dvanástka

 • Dominika Grecová
 • Radka Grendová
 • Katarína Molčanová
 • Frederika Chovancová
 • Zuzana Liščinská
 • Diana Ölvecká
 • Jasmina Tatyová
 • Nicole Hromkovičová
 • Katarína Darášová
 • Rebeka Barboráková
 • Katarína Očovanová
 • Jana Kadvanová

Všetky dievčatá sú študentkami vysokých a stredných škôl a donedávna ich spájal jeden spoločný sen a to, aby uspeli vo výbere a stali sa finalistkami súťaže dlhoročnej tradície na Slovensku – Miss Slovensko 2018.

Medzi dievčatami, ktoré sa uchádzajú o Miss Slovenska 2018 sú modelky, ale aj dievčatá, ktoré s modelingom zatiaľ nemali žiaden kontakt. Najmladšia z finalistiek má 18, najstaršia podľa pravidiel súťaže 24 rokov.

Dvanásť finalistiek absolvovalo sústredenia v Bratislave, ktoré sú zamerané na spoločné aktivity, nakrúcanie profilových vizitiek a upútaviek k diváckemu hlasovanie o Eva Miss Sympatia, rôzne módne prehliadky a prípravu na veľké finále. Tu sa dievčatá lepšie spoznajú, užijú si starostlivosť vizážistiek z Gosh Copenhagen Slovakia, vlasových hairstylistov štúdia Pierot a ďalšie spoločné aktivity.

V marci bude finalistky hostiť kaštiel Chateau Földváry, s ktorým sa súťaž Miss Slovensko spája už siedmy rok.

Finálový večer sa uskutoční 28.apríla v priamom prenose na TV Joj.


Čo získa víťazka súťaže Miss Slovensko 2018?

 • Postup na Miss World 2018
 • Osobný automobil Hyundai Kona
 • Dovolenku pre dve osoby v Ománe do 5* hotelu Rotana Salalah Resort od cestovnej kancelárie Hydrotour
 • Ďalšie ocenenia.

Prvádruhá vicemiss postúpia na svetové súťaže Miss InternationalMiss Supranational. Počas finálového večera budú udelené aj tituly Miss Drive, Miss Gosh, Miss Pierot, Miss Príjemný hlas, Miss PressEva Miss Sympatia.

_______________________________________________________________________________________________________________________
Dievčatá, ktoré sa zúčastnia súťaže, si určite odnesú mnoho zážitkov, zaujímavých chvíľ, ktoré spolu strávili pri príprave na finálové kolo Miss Slovensko 2018 a tým, že verejnosť spozná ich tváre, sa im otvoria aj dvere do širokého sveta a získajú mnohé šance do života. Držíme všetkým finalistkám palce!

 

Článok Miss 2018 pripravila Valéria Osztatná Loomis – lilywonderlandbooks@gmail.com

Zdroj: Stránka Miss Slovensko