Nová generácia minirýpadiel CAT

Nová generácia minirýpadiel CAT

Zeppelin CAT predstavuje novú generáciu minirýpadiel s ešte väčším výkonom, lepšou ergonómiou ovládacích prvkov, za nižšiu cenu a s nižšími nákladmi na servis. Nová generácia je navrhnutá podľa požiadaviek zákazníkov. Stroje sú lepšie ovládateľné, majú ľahšiu údržbu a sú komfortnejšie.

Ovládanie pomocou joysticka a klíma

Rýpadlá disponujú systémom CAT Stick Steer, ktorý je pohodlný a uľahčuje prácu. Joystick je ekvivalentom ku klasickým pedálom a pákam. Prepínať medzi riadeniami je možné pomocou tlačidla. Joystick ovláda radlicu a funkcie výložníka a násady, no tiež šmykom riadený nakladač.

Nový minibager má klímu, ktorú ovládate pomocou LCD monitora a nastavujete si teplotu, ktorá vám vyhovuje. Kabína tesní dokonale, prach zostáva vonku a čistý vzduch vo vnútri. Praktická je výklopná kabína, ktorá urýchľuje a zjednodušuje opravy. Vinohradník Samuel hovorí: „Klimatizácia je skutočne veľkou inováciou na tomto stroji. Myslím, že toto je jediný iba meter široký kompaktný stroj s klimatizáciou, takže je to veľká výhoda.“

Modely v triede 1 – 2 tony majú LCD monitor s Bluetooth rádiom, voliteľnú klimatizáciu a praktický systém riadenia, ktorý znižuje únavu strojníka. Celkový výkon predstavuje 16,1 KW/ 21,6 hp. Šírka pásom je v rozmedzí 990 mm zatiahnuté až 1300 mm vysunuté. Prevádzková hmotnosť kabíny je 1925 kg (model 301,5) a 1740 kg ochranný rám (model 301,6).

Skvelou pomocou je aj nastavenie riadenia jazdy. Je to funkcia nápomocná najmä na veľkom stavenisku. „Som veľkým fanúšikom joystickového riadenia jazdy. Prečo? Pretože som nikdy nevedel poriadne riadiť nohami! Takže pre zmenu teraz riadim rukami. Pripadá mi to úžasné!” priznáva Samuel.

Malé, ale mocné

Modely v triede 6-10 ton sú vybavené systémom High Flow, ktorý pomáha nastaviť silu hydrauliky. Nechýba joystick pre ešte väčší komfort riadenia a podobne ako pri modeloch do 1 – 2 tony, majú aj LCD monitor a klimatizáciu. Pomocou LCD monitora môžete prijímať telefonické hovory a nastavovať teplotu v kabíne. Navyše stroje disponujú aj kúrením, aby komfort pri práci bol zaručený po celý rok.

Pokiaľ plánujete stavebné práce a chcete vyskúšať novú generáciu minirýpadiel, riešením je požičovňa stavebných strojov. Je to skvelé a praktické riešenie pre veľké, ale aj menšie projekty, kde by kúpa nebola ekonomickým riešením. Požičaná, hoci aj elektrocentrála, je lepší krok ako nepremyslená kúpa.