Prečo je dobré mať klimatizáciu, aj keď bývate v starom dome?

Prečo je dobré mať klimatizáciu, aj keď bývate v starom dome?

Čo tak netradičný vianočný darček, ktorý nebude patriť medzi milé zbytočnosti? Klimatizácia do domu poteší celú rodinu a bude dobre slúžiť dlhé roky. Platí to aj v prípade, ak bývate v staršom dome. Vyberte si ešte tento rok s predstihom špičkovú klimatizáciu za dobrú cenu.

Starý dom a klimatizácia – fakty a mýty

Staré domy sa chladia sami

Možno sa vám zdá, že staré domy sa v lete chladia sami a teda extra nepotrebujú pomoc s klimatizáciou. Áno, vďaka hrubým múrom možno udržíte v niektorých izbách a na chodbe teplotu, ktorá má od letnej na míle ďaleko. Potom sú tu však izby, na ktoré má vplyv aj ich samotná orientácia smerom ku slnku. Tam už v priebehu dňa až taká zima nebude a klíma do domu by nakoniec asi aj „bodla”…

Klimatizácia je len na ochladzovanie

No a prejdime k najväčšiemu mýtu. Klimatizácia je ešte aj dnes spájaná len s ochladzovaním priestorov. Realita je však iná. Súčasné moderné klimatizačné jednotky do rodinných domov ponúkajú toho oveľa viac. Dobrú službu preukážu aj pri regulácii vlhkosti vzduchu, čo býva jeden z hlavných problémov starších stavieb Vďaka filtrom eliminuje vírusy, baktérie, prach, peľ a ďalšie alergény. A počas chladnejšieho obdobia v roku sa niektoré z nich dajú využiť aj na vykurovanie rodinného domu. Pri starších stavbách je to priam ideálne. Navyše klímu už dnes môžete ovládať mobilom, aj keď nie ste doma, a meniť režimy podľa potreby na nočný tichý či denný. 

Zdravie a rizikové skupiny

V takýchto domoch často bývajú starší ľudia, pre ktorých je vhodné prostredie spolu s klímou kľúčové, keďže majú slabšiu termoreguláciu tela.

V starších rodinných domoch je vyššia vlhkosť a vzduch môže byť plný škodlivých častíc, čo ich zdraviu tiež dvakrát neprospieva. Preto sa oplatí presvedčiť rodičov či starých rodičov, žijúcich na takýchto miestach, že klimatizácia je pre nich viac než potrebná.

Špičková klimatizácia do vášho domu

Jedným z najlepších riešení, keď sa rozhodujete pre klímu do domu, je nástenná klimatizácia. Chcete ju mať namontovanú už do 10 dní? Stavte na odborníkov zo ZSE. Pokiaľ je vaša predstava jasná: špičková klíma do domu, japonská značka Daikin vás nesklame. V cene máte okrem samotnej klimatizácie zahrnutú dopravu, obhliadku miesta inštalácie, montáž vrátane materiálu, servis s čistením a výmenou filtra v nasledujúcom roku. Záruka je predĺžená na 4 roky a garantuje sa záručný i pozáručný servis.