Stoličky pre príjemné chvíle v záhrade a na terase môžete využiť aj počas jesene

Stoličky pre príjemné chvíle v záhrade a na terase môžete využiť aj počas jesene

Posedenie v záhrade alebo na terase má rád azda každý z nás. Aby bol váš odpočinok na čerstvom vzduchu príjemný, potrebujete kvalitné sedenie. Pozrime sa spolu na výhody jednotlivých materiálov, ktoré sa dnes najčastejšie pri jeho výrobe používajú.

Záhradné stoličky

Pri kúpe záhradných stoličiek máte na výber z viacerých druhov materiálov. Každý z nich má svoje špecifické vlastnosti. Okrem materiálu prihliadajte aj na celkovú architektúru domu a záhrady, aby váš nový nábytok zapasoval do celkového dizajnu bývania.

Plastové záhradné stoličky

Sú obľúbené pre ich ľahkosť a jednoduchú manipuláciu. Väčšina modelov je tiež rozkladacích, čo uvítate najmä pri ich skladovaní. Plastové záhradné stoličky sú okrem toho odolné voči zmenám počasia.

Tieto moderné záhradné exteriérové stoličky sú tiež stabilné a vyrábajú sa v zaujímavých dizajnoch. Nezanedbateľnou výhodou je aj jednoduché umývanie. Pre pohodlné sedenie odporúčame dokúpiť textilné podsedáky. Plastové záhradné stoličky sa najviac hodia k modernému exteriéru domu, no užijete si ich určite aj na balkóne.

Drevené terasové stoličky

Drevo krásne vynikne v každom exteriéri. Drevené terasové stoličky dodajú vášmu posedeniu príjemný pocit z prírodného materiálu. Sú o niečo ťažšie, no túto nevýhodu iste vyváži ich stabilita a odolnosť voči poškodeniu. Drevené terasové stoličky je v hodné na zimu uskladniť vo vnútri. Pri správnej starostlivosti sa vám odmenia dlhou životnosťou.

Ratanové exteriérové stoličky

Stoličky z ratanu sú vhodné do interiéru aj exteriéru. Zvlášť umelý ratan je častou voľbou pri kúpe exteriérových stoličiek. Je to najmä pre jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Exteriérové stoličky z umelého ratanu  odolajú teplotám až do – 40°C. V lete je to až do 50°C. Napriek tomu je vhodné ich na zimu uskladniť. Ak to vaše priestorové možnosti neumožňujú, odporúčame ich aspoň zakryť. K ostatným výhodám exteriérových stoličiek z umelého ratanu patrí ich výborná stabilita, ľahké čistenie a zaujímavý, prírodne pôsobiaci dizajn. Takéto stoličky výborne zapasujú k modernému aj klasickému štýlu bývania, čo určite oceníte pri ich výbere a využití.