Aké sú to offshore spoločnosti?

Aké sú to offshore spoločnosti?

Zvažujete založenie firmy v zahraničí? Jednou z možností je popozerať sa na trhu a nájsť spoločnosti na predaj. Ďalšou je samotné založenie novej spoločnosti v zahraničí.

Offshore spoločnosť je firma vytvorená v cudzej krajine ako organizácia, ktorá je registrovaná podľa legislatívy v danom štáte. Jedná sa o tzv. daňové raje. Tie sa snažia prilákať podnikateľov na veľmi výhodné daňové podmienky. Offshore spoločnosť môže podnikať výhradne mimo štátu alebo územia, v ktorom bola registrovaná.

Dôvodom, prečo zakladať tento typ spoločnosti je, že sa často snažia využiť zákony, ktoré nie sú k dispozícii v krajine, z ktorej podnikateľ pochádza. Príkladom týchto výhod môžu byť daňové úspory, ochrana majetku pred súdnymi spormi alebo využitie zahraničných obchodných príležitostí.

Krajiny ponúkajú možnosť zakladania takýchto spoločností preto, že tieto subjekty prinášajú príjem ich jurisdikcii prostredníctvom poplatkov a zároveň aj agentom, ktorí tvoria a sprostredkúvajú tento typ subjektov.

Krajiny vytvorili jedinečné offshore firemné zákony, ktoré sú príťažlivé pre zahraničných investorov, aby vytvárali tieto subjekty a tak prinášali do ich krajiny kapitál.