Záleží vám na aktuálnom stave prírody? Dajte svoje auto do parády

Záleží vám na aktuálnom stave prírody? Dajte svoje auto do parády

Napriek tomu, že sa súčasná situácia postarala o to, aby bol vzduch a prostredie aspoň na pár dní čistejšie, negatívne účinky výfukových plynov z áut sa nedajú naplno eliminovať. Ak vám však záleží na stave prírody, mali by ste dať svoje auto do parády.

Eliminovať vznik škodlivých emisií a plynov, môžete lacnou regeneráciou DPF filtrov. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako to funguje.

Vyskúšajte regeneráciu DPF filtra

Usadeniny a sadze z motora môžete dostať pod kontrolu aj bez výmeny filtračného zariadenia. Na to však musíte vedieť, ako spustiť regeneráciu DPF filtra?!

Väčšinou je to o 15 minútovej plynulej jazde pri vyššej rýchlosti a teplote v motore, ktorá dokáže sadze spáliť. Samozrejme, mať ideálne podmienky na takúto jazdu všetci nemusia, prípadne to nie je ich štýl. Mnohí sa preto uchyľujú k výmene filtra.

Prečo je lepší repas DPF?

V prvom rade je to lacnejšia cesta. Nový filter môže byť o niekoľko stoviek eur drahší. Kvalitným repasom DPF filtra, ktorý sa vykonáva na metrologicky overených zariadeniach, môžete predísť veľkým finančným stratám.

Navyše, regeneráciou, alebo inak povedané, obnovou filtra, získavate späť až 98 % jeho pôvodných vlastností a funkcií. Zaručený výkon máte až na 100 000 kilometrov.

Repas DPF filtra znamená jeho dôkladné rozobratie, analýzu všetkých dielov, obnovu, čistenie  alebo výmenu a opätovné uvedenie do prevádzky. Týmto spôsobom bude vaše auto opäť spĺňať dôležité normy a podávať výkon, na ktorý ste si zvykli.

Opäť je ale dôležitý odborník, ktorý týmto veciam rozumie a nepoužíva na repas žiadny lacný trik.