5 drobností, ktoré vám pomôžu užívať si život 10x viac

5 drobností, ktoré vám pomôžu užívať si život 10x viac

Asi všetci by boli radi, ak by mohli urobiť zmeny, ktoré by im zo života ponúkli viac radosti, ale iba málo ľudí sa naozaj odhodlá a urobí niečo pre pocit šťastia. Veľa ľudí si myslí že pre radosť zo života musia urobiť veľké veci, ale nie vždy je to tak. Namiesto sústredenia sa na veľké kroky sa skúste zamerať na tieto malé zmeny.


Prvým krokom je preprogramovať vašu myseľ na takú, ktorá sa bude tešiť aj z maličkostí. Vaše myšlienky a konanie sú ovplyvnené vašimi pocitmi. Preto je ostať v posteli jediné čo chcete, ak je zlé počasie alebo ste mali ťažký týždeň. Problém je ten, že negativita je všade okolo vás, s tým nič neurobíte. Čo ale urobiť môžete, je presvedčiť svoju myseľ, že negatívna energia z okolia je iba nepodstatný detail. Jedna z pomôcok k dosiahnutiu tohto cieľa je založiť si denník, do ktorého každý deň zapíšete veci, ktoré vás v ten deň potešili. Pomôže vám to uvedomiť si, že v každom dni sa ukrýva dôvod na radosť. Druhá, celkom dôležitá vec, je obklopenie sa pozittívnymi ľuďmi. Čo najviac sa stretávajte s tými, ktorí vás vždy rozosmejú. A nakoniec cvičenie – pri akomkoľvek špotre sa uvoľňuje veľké množstvo endorfínov, ktoré na vašu náladu pôsobia ešte dlho po cvičení.


Druhý krok sa zameriava na úplný začiatok dňa, keď sa prebúdzate. Úspešných ľudí spája jedna vec – vstávajú pomerne skoro. Skúste si aj vy nastaviť budík o pol hodinu skôr. Prečo? Budete mať čas na vaše obľúbené aktivity (behanie, čítanie, meditácia…) a nič nie je lepšie ako začať deň niečim, čo vás baví. Tiež sa vyhnete rannému chaosu a stresu z meškania do práce.


Úspešných ľudí spája jedna vec – vstávajú pomerne skoro.


Vždy po sebe upratujte. Mnohým ľuďom tento bod príde ako zbytočný, veď prečo by niekto umýval riady po jednom, keď ich aj tak bude všetky musieť umývať neskôr? Dôvod je jednoduchý: keď si po sebe umyjete riady po raňajkách, zaberie vám to maximálne 5 minút aj s uprataním do skrinky. Keď ale musíte umývať riady z celého dňa naraz, podvedome si myslíte že toho je veľa a už to celé robíte s nechuťou. Taktiež, ľudia ktorí si po sebe upratujú častejšie, majú ten pocit že niečo splnili. Tento pocit ich napĺňa šťastím a dodáva im pocit kontroly nad sebou a svojim okolím.


Pokúste sa svoje aktivity meniť. Robenie tých istých vecí každý deň vám pomôže iba upadnúť do akejsi rutiny, z ktorej sa po čase ťažko dostáva. Aspoň raz do týždňa urobte niečo, čo ste nikdy dovtedy neurobili. Choďte na večeru do rešteurácie, kde ste nikdy neboli, vyskúšajte nový šport, kúpte si niečo v novom obchode. Nové zážitky potešia každého človeka.


Posledným krokom, ktorý vám môže pomôcť k šťastnejšiemu životu je toto: prestaňte sa porovnávať s inými. Keď budete každý večer pred spaním rozmýšľať o tom, čo vy nemáte a druhí majú, nielenže sa zle vyspíte, ale bude vaša morálka celkovo na nižšej úrovni. Mali by ste prestať rozmýšľať o tom, ako vidia úspech iní – vy si musíte stanoviť svoje ciele a ísť za nimi. Pre ostatných budú tie vaše možno zbytočné, možno smiešne, ale ak naplnia radosťou vás, nemáte nad čím rozmýšľať.


Článok Šťastie napísal momo12212 – misopostulka@gmail.com.