Ako si vybrať správnu sprchu?

Ako si vybrať správnu sprchu?

Sprchovanie patrí k základom hygieny každého z nás. Čas strávený v kúpeľni môže byť vnímaný aj ako každodenná dávka relaxu. Všetko závisí od vašeho pocitu, ktorý pri sprchovaní máte. Tento pocit sa dá spríjemniť samotným vybavením vašej sprchy. Kým zle vybavená sprcha robí zo sprchovania povinnosť, tá dobre vybavená dokáže navodiť pocit komfortu a pokoja. O tipoch, ako si vybrať tú správnu sprchu pre vás sa dočítate v tomto článku.

Dizajn

Hoci sa sprcha vníma predovšetkým ako funkčný nástroj, netreba zabúdať na to, že stále patrí medzi výzorovo dominantné prvky v kúpeľni, rovnako ako moderné LED zrkadlo či obraz na stenu. Dizajn sprchy je jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť zlepšenia celkového dojmu z vašej sprchy. Väčšina spŕch prichádza spravidla v chrómovom dizajne, no na trhu exituje mnoho iných variant, vďaka ktorým dokážete dizajn vašej sprchovej batérie prispôsobiť zvyšku kúpeľne.

Mimo dizajnu je dôležité zamerať sa aj na tvar samotnej sprchy. Sprchové hlavice môžu mať dnes rozličné tvary, a tým pádom aj ich spôsob striekania vody sa môže líšiť. Zároveň tvar sprchovej hlavice či batérie môže dizajnovo pôsobiť príliš rušivo ku zvyšku miestnosti a vybavenia, preto je dobré zladiť minimálne hlavicu s batériou, ideálne ich vzhľad prispôsobiť aj ostatným prvkom kúpeľne.

Možností funkcií a doplnkov

Rôzne funkcie či „vychytávky“ majú za cieľ zjednodušiťspríjemniť samotné používanie sprchy, a tým zo sprchovania spraviť príjemnú, pohodlnú činnosť. Reč je napríklad o možnosti hlavovej sprchy a možnosti prepínania medzi jednotlivými hlavicami či vstavané držiaky na sprchové hlavice. Rovnako batérie môžu disponovať vylepšeniami, tentokrát máme na mysli tzv. termostatické batérie so vstavaným termostatom pre jednoduchšie ovládanie teploty vody.

Spracovanie

V neposlednom rade by vám chceli odporučiť, aby ste všetky vyššie uvedené rady a tipy skĺbili s kvalitnou výrobou a spracovaním samotnej sprchy. Je dôležité, aby pocit zo sprchovania bol nielen kvalitný, ale aj trvácny. Dbajte preto na to, aby ste vyhľadali kvalitných výrobcov a distribútorov kúpeľňového vybavenia.

Zdroj obrázku: Vladimir Trynkalo / Shutterstock.com