Akú dĺžku dámskeho kabáta zvoliť? Analyzujte svoju postavu!

Akú dĺžku dámskeho kabáta zvoliť? Analyzujte svoju postavu!

Nemusíte sa pýšiť dokonalou figúrou modelky, aby ste mohli v kabáte vyzerať fantasticky. A okrem toho, čo to je dokonalá postava? Pre každý typ ženskej postavy existujú vhodné kabáty, ktoré na nej zdôraznia to najkrajšie a zamaskujú prípadné nedostatky. Stačí si vedieť vybrať ten správny strih, vďaka ktorému upozorníte na svoje prednosti a opticky skorigujete partie, kde by sa zišlo trochu ubrať alebo naopak pridať.

Pozrime sa na najčastejšie dĺžky dámskych kabátov a na to, akým typom žien najviac pristanú, aby ste nemuseli pri nákupoch tápať, či je daný model pre vás dobrou voľbou, alebo sa treba zamerať na úplne iný typ kabátov.

Dlhý kabát – na kom vynikne?

Dlhý kabát sa obyčajne najlepšie hodí vysokým ženám. Pôsobí na nich veľmi elegantne a zároveň štýlovo a dokáže opticky zoštíhliť ich siluetu, najmä ak je v oblasti pásu tvarovaný alebo má opasok, vďaka ktorému vynikne štíhly pás. Jednoduchý, klasický strih a neutrálne farby z neho robia všestranný kúsok, ktorý nevychádza z módy.

Nad dlhým kabátom nemusíte úplne lámať palicu, aj keď nie ste extra vysoká, no správna štylizácia si už vyžaduje trochu zručnosti. Treba sa zamerať na strih a materiál, aby ste sa v kabáte nešli opticky “utopiť”, ale aj zvyšok outfitu – oblečte si napríklad slim fit džínsy končiace nad členkami a lodičky na vysokom podpätku, aby ste dosiahli efekt dlhých nôh a pridali si pár centimetrov. Kabát by vám mal končiť v polovici lýtok, aby bol celok perfektne harmonický.

Krátky kabát – na akých ženách ukáže najlepšie?

Protiklad k dlhému kabátu, krátky kabát končí zvyčajne v oblasti bokov a najviac lichotí nízkym dámam alebo dámam s postavou v tvare obdĺžnika. Aj dámy s priemernou výškou môžu vyskúšať tento typ kabáta, no do treskúcich mrazov to nie je veľmi praktická voľba, vtedy oceníte radšej dlhšie strihy, ktoré zakryjú chrbát a siahajú pod zadok.

Krátky kabát by mali obchádzať ženy s postavou v tvare jablka, pretože obyčajne končí v oblasti, kde sú najširšie a teda zbytočne upozorňuje na partie, ktoré by ste sa mali oblečením snažiť skôr zamaskovať.

Midi dĺžka – obľúbená a univerzálna

Nech ste vysoká alebo nízka, či dokonca priemerne vysoká, midi dĺžka kabátu približne do polovice stehien je voľba, ktorú neoľutujete. Ak si v tejto dĺžke zaobstaráte kultový trenčkot na prechodné obdobie, máte vyhraté. Na každej žene totiž vyzerá skvelo a okrem toho je naozaj univerzálny a využiteľný na mnoho príležitostí.

Experimentujte so strihmi a hľadajte taký kabát, v ktorom sa budete cítiť čo najlepšie. Správny strih vám dodá sebavedomie a môžete si vďaka nemu ubrať pár kíl. Midi dĺžka sa jednoducho kombinuje s mini sukňou a pančuchami, alebo vyskúšajte čiernu midi sukňu, biely svetrík a tenisky s béžovým alebo sivým kabátom.

Veľmi pekné a moderné kabáty si môžete pozrieť tu: https://bolf.sk/slo_m_Damska-moda_Damske-kabaty-11416.html

Pripravte sa na chladné dni kvalitným a hrejivým kúskom, ktorý si zamilujete! Navyše, príjemná cena, pestrý výber a rýchle dodanie určite potešia každú ženu.