Cross body kabelka ako ideálny doplnok na letné večery

Cross body kabelka ako ideálny doplnok na letné večery

Najuniverzálnejší doplnok dámskych šatníkov sú rozhodne kabelky. My, ženy ich zbožňujeme, nevieme sa ich nabažiť a neustále sa pozeráme po nových kúskoch. Rozhodne najobľúbenejším typom kabeliek sú cross body, ktoré sa dajú nosiť na množstvo spôsobov a vždy budú vyzerať inak.

Odkiaľ sa crossbody kabelky vzali?

História crossbody kabeliek siaha až do 15.storočia v Európe, kedy bol hlavným zámerom crossbody kabeliek nosenie peňazí. V obľube ich mali ženy, ale aj muži a boli predovšetkým vyrobené z kvalitných kožených materiálov.

Postupom času si ženy chceli tieto kabelky skrášliť. Preto sa začali na kabelkách vyskytovať rôzne vyšívané motívy, ktoré sú obľúbené až do teraz. Avšak najväčšej popularite sa cross body kabelky dočkali počas priemyselnej revolúcie v Anglicku. Vtedy si vysoko-spoločenské dámy do týchto kabeliek počas cestovania ukladali svoje cennosti a najdôležitejšie veci. Postupom času sa rozšírili medzi všetky ženy a tešia sa obľube až do súčasnosti.

Univerzálny kúsok na každý deň

Výhodou dámskej cross body kabelky je, že sa môže nosiť na všetky príležitosti. Či už idete s kamarátkami do mesta a nepotrebujete si so sebou brať veľa vecí, rozhodne siahnete po takomto druhu kabelky. Ak však si potrebujete zobrať viac vecí, skvelé sú aj väčšie cross body kabelky, ktoré majú aj rúčky. Vďaka nim môžete nosiť kabelku aj v ruke, ale aj klasicky cez telo.

Cross body kabelky sú ideálne aj na horúce letné večery. Je iba na vás, či siahnete po veľmi trendy kúsku tohto leta – mini cross body kabelke, ktoré sú skôr ako doplnok, než praktický spoločník. Avšak, aj tieto kabelky si zamilovali ženy po celom svete a čoraz častejšie ich je vidno skombinovaných v outfitoch. Do takéhoto druhu kabeliek si odložíte skutočne iba tie najpotrebnejšie veci, ako napríklad kreditku či mince a telefón.

Cross body kabelky sú vhodné aj na spoločenské udalosti. Samozrejme, odporúča sa siahnuť po inom kúsku, aký nosíte klasicky počas dňa. V takýto prípadoch je vhodné zvoliť kabelky cross so štrasovými aplikáciami alebo decentným vzorom. Tak môžete smelo cross body kabelku skombinovať s večernými šatami.

Výberové materiály sú základ

Pri výbere cross body kabelky, ale aj hociktorej inej kabelky je dôležité sa pozerať na materiál, z ktorých je vyrobená. Najčastejším a najobľúbenejším materiálom je koža. Výhodou kože je, že je tvarovateľná, môže sa pomaľovať rôznymi farbami, ale najhlavnejšie je, že vydrží veľmi dlho.

Hitom tohto leta 2021 sú aj kožené kabelky v kombinácií s prírodnými materiálmi ako je napríklad rafia. Rafia sú vlákna získané z palmy Raphia ruffia a má mnoho použití. Dokonalé využitie rafie a kože môžeme vidieť na rôznych druhoch kabelkách Coccinelle ako napríklad Marvin alebo Beat Saddle Mini Paglia Rete.

Aká je najuniverzálnejšia kabelka?

Kožená kabelka dámska Arlettis z talianskej dielne Coccinelle je vynikajúcim príkladom, ako by mala cross body kabelka vyzerať. Jednoduché a čisté línie sú podčiarknuté výberovou kožou, ktorá je remeselne spracovávaná v talianskych dielňach.

Každá táto kabelka má rúčku, ale aj prídavný popruh, vďaka ktorému je možné nosiť kabelku na mnoho spôsobov. Navyše tento druh je skvelý na každodenné nosenie, ale aj v kombinácií so spoločenskými outfitmi. Je to vďaka tomu, že sa vyrába v rôznych prevedeniach či v rozličných farebných kombináciách. Preto je iba na vás, či k vášmu outfitu na letné večery siahnete po ruksaku Arlettis alebo po cross body kabelke Arlettis v romantickom ružovom vyhotovení. Všetky kvalitné kabelky z dielne Coccinelle nájdete na stránke lamio.sk. Preto neváhajte a spravte si radosť už dnes.

Text: Ivana Jánošková