Letná móda v second hande NOSENE: čo všetko tu nájdete?

Letná móda v second hande NOSENE: čo všetko tu nájdete?

V predošlom článku sme si vysvetlili, čo podľa nás znamená skutočná móda. Že to nie je niečo, čo sa rýchlo kúpi a ešte rýchlejšie vyhodí. Že toho nemusí byť za každú cenu veľa a že záleží na tom, ako sa šaty vyrábajú. Teda ak nové tričko stojí tri eurá a je lacnejšie ako handra na podlahu, nie je to dobré.

MÓDA, to sú vlastne hodnoty a tie sa do koša nehádžu. Nemali by sa. Čím viacerí z nás to začnú skutočne žiť, tým skôr bude módny priemysel “očistený”a príroda- na čele s človekom- menej ohrozená. Aká teda bude letná móda v second hande NOSENE? Bude hodnotová, ale aj módna a veľmi, veľmi príjemná. Ako leto.

Leto v NOSENE

Teplé mesiace sú úžasnou príležitosťou na prevetranie šatníka. Šaty, tričká, šortky, opasky, doplnky. Všade to hýri farbami a tak to má byť. Snažíme sa lepšie vyzerať, zdravšie sa stravovať a aj krajšie sa obliekať. Oblečenie je našou vizitkou a ako sa vraví, prehovorí za nás ako prvé. My v NOSENE vieme, že to najkrajšie na šatách je ich pôvod. Načo vyhadzovať niečo, z čoho bude mať iný záchvat radosti? A prečo si kupovať dvadsiatesiedme letné tričko, keď točíme dookola obľúbených sedem?

NOSENE je plné krásnych letných šiat a áno, je to použité lacné oblečenie. V obyčajnom obchode by stálo viac. A možno by sme mali lepší pocit, že šaty, ktoré máme na sebe stáli majland? Stačí len otočiť optiku, trošilinku sa zamyslieť a príjemná emócia príde v opačnom prípade. V uvedomení si, že šaty som kúpila za oveľa menej a je skvelé, že neskončili v odpadkovom koši, ale naďalej robia parádu. A som v nich letne krásna. Lebo v lete sa nosí všeličo a čím je človek slobodnejší, kreatívnejší a farebnejší, tým je krajší aj celý svet.

Také sú aj upcyklované kúsky by second hand NOSENE, ktoré pre vás z láskou šijeme napríklad zo zvyškovej metráže ľanu, z pánskych košieľ a kvalitných látok ako stvorených na letné horúčavy. Kto si vyskúšal v horúcom lete ľanové oblečenie, vie o čom je reč. Vďaka šikovným krajčírkam dostali už nepoužívané kvalitné košele novú šancu a dnes môžu vyladiť ekonomický šatník každého trendsettera.

Leto a vône

S letom sa okrem slnka spájajú aj príjemné vône a čo môže voňať krajšie ako skutočná príroda? Prírodná kozmetika je ďalším stupienkom k udržateľnosti zdravia. Je hravá, príjemná, neodolateľná. V NOSENE okrem šiat kúpite aj zdravé prípravky na pleť, voňavé mydlá, oleje, šampóny. Nech je leto prevoňané a nech je zdravé, lebo len vtedy je radosť úplná. Po dlhých mesiacoch strachu a opatrení je tu čas vpustiť nový vzduch a nové vône. 

Napíšte nám alebo nás navštívte osobne. 🙂 Second hand NOSENE v Bratislava -Aupark alebo na Obchodnej je tu pre vás. Príďte sa nadýchnuť našej letnej atmosféry a vybrať si svoj rozumný a ekologický kúsok. Nestojí to veľa, ale má to nevyčísliteľnú hodnotu.