Estetika vašej záhrady a zeleného plota

Estetika vašej záhrady a zeleného plota

Interiér každej domácnosti je prioritou pre členov rodiny. Staráte sa o dizajn, dekorácie aj čistotu a estetiku. Nemali by ste však zabúdať ani na okolie svojho domu, kde možno máte stromy, kríky, živý plot alebo veľký trávnik. Starajte sa o všetko spomínané efektívne.

Stromy a príprava na zimu

Pokiaľ je vaša záhrada plná stromov, máte časť lesa alebo kupujete drevo na zimu, ktoré je nutné narezať, oceníte služby motorovej píly a jej rýchlosť práce.

Existuje niekoľko rôznych typov motorových píl, a to najmä v závislosti od spôsobu ich pohonu. Elektrické motorové píly sú poháňané elektromotorom pripojeným k reťazi píly. Benzínové motorové píly majú tiež pripojený motor a fungujú na benzín. Existujú aj modely poháňané naftou, ktoré namiesto benzínu fungujú na olej, a elektrické modely, ktoré fungujú na batérie, to sú tzv. aku motorové píly.

Novšie a modernejšie modely majú automatické bezpečnostné funkcie, ako sú automatické napínače reťaze alebo systémy vstrekovania oleja, ktoré udržiavajú plynulý chod motorovej píly.

Pripravte sa však na to, že motorová píla nie je žiadnym tichým spoločníkom a plánujte si teda prácu s ňou ideálne počas dňa a nie v skorých ranných alebo neskorších večerných hodinách. Chcete si predsa udržať dobré vzťahy so svojimi susedmi, no nie?

Trávnik, kríky aj nedosiahnuteľné miesta

Okrem motorovej píly sa vám bude do vybavenia hodiť krovinorez alebo vyžínač. Krovinorez využijete práve na orezávanie živých plotov a ich upravovanie do požadovaného tvaru. Naopak, na takýto účel sa nepoužíva vyžínač. Ten je vhodný na nedostupné miesta, kam sa vám kosačka trávniku nezmestí.

Rôzne modely budú mať aj rôzne výhody. Niektoré majú teleskopické rúčky, iné ergonomické rukoväte s protišmykovým povrchom. Vyberajte také, čo sa najviac približujú vašim požiadavkám. Váš trávnik, plot aj stromy budú s vašou starostlivosťou vyzerať krásne esteticky už na prvý pohľad.

Zdroj obrázku: sukanya sitthikongsak / Shutterstock.com