Kúpa automobilu

Kúpa automobilu

Kúpa auta je veľkou investíciou a je potrebné zohľadniť pri nej rôzne aspekty. V prvom rade je veľký rozdiel medzi kúpou nového auta a ojazdeného. Avšak pri akomkoľvek nákupe auta je potrebné naštudovať si aspoň základné proporcie a parametre vozidla, aby bolo ideálne pre vaše každodenné využívanie.

Stav vozidla

tachometer

Predtým ako auto kúpite je dôležité zamerať sa na množstvonajazdených kilometrov, vzhľad, ale aj funkčné a praktické vybavenie exteriéru a interiéru. Toto je dôležité rovnako pri nových ako aj pri ojazdených vozidlách. Vždy sa zameriavajte aj na pôvod auta a pri kúpe nového vozidla aj na zmluvnú záruku.

 

Auto tiež môžete kupovať prostredníctvom množstva spoločností, ale taktiež aj z bazáru, či z „druhej ruky.“ Pri každom nákupe si overte všetky potrebné náležitosti aby kúpa bola bezpečná. Kúpa zo zahraničia obsahuje inú formu DPH, na ktorú si tiež treba dať pozor.

Ďalšie náležitosti

servis

Okrem toho, že pri kúpe auta môžete využiť rôzne formy financovania, je dôležité sa zamerať aj na ďalšie výdavky spojené s kúpou. PZP musí mať každé jedno vozidlo a okrem toho si môžete ešte priplatiť aj za poistenie auta. Tieto výdavky sú pre vaše vozidlo ale aj vás veľmi dôležité. Taktiež ďalšie výdaje súvisia s registráciou vozidla, prepisom, pravidelný servis, STK a podobne.

Investícia do auta sa teda jednoznačne nekončí jeho kúpou. Treba si preto vyberať automobily vo finančnom rozpätí vhodnom pre vašu peňaženku. Zohľadnite aj výdaje ako sú pohonné hmoty, či servisné poplatky, ktoré sa tiež líšia v závislosti od konkrétneho vozidla. Avšak životnosť vášho auta môžete ovplyvniť aj správnou starostlivosťou. Pri nákupe ojazdeného vozidla sa určite zamerajte na viacero alternatív a prezrite si viac ponúk.