Laminátová podlaha ako najkrajší detail v každej miestnosti

Laminátová podlaha ako najkrajší detail v každej miestnosti

Charakter bývania a jeho pohodlie sú závislé na niekoľkých veciach. Najdôležitejším faktorom, ktorý sa pod príjemnú atmosféru a špecifický ráz miestnosti podpisuje asi najviac, je však aj podlaha. Je to základ, od ktorého sa odvíja všetko ostatné. To, ako sa vám bude v konkrétnej miestnosti bývať, a ako bude tento elegantný doplnok pôsobiť na okolie.

Možností, aký materiál si vybrať je naozaj niekoľko. Spolu s nami sa ale môžete pozrieť na dva najpoužívanejšie materiály a zhodnotiť tak, ktorý bude pre váš dom alebo byť najlepší.

Miláčik modernej domácnosti

V súčasnosti je trendom elegantné prepojenie domácnosti doplnkami s čisto prírodným charakterom. Nie každá domácnosť si ale tento luxus môže dovoliť. Aj keď ide z dlhodobého hľadiska o veľmi dobrú investíciu, voľba padá na materiály, ktoré dokážu tieto surové prvky dokonale imitovať.

Laminátová hviezda medzi podlahami

Kameň alebo drevo, dve najčastejšie imitácie modernej podlahy, vďaka ktorej sa váš priestor premení na nádherné kráľovstvo. Vytvorí v miestnosti tú správnu atmosféru a opticky jej dodá úplne iný charakter.

Svetlejšie odtiene miestnosť opticky zväčšia a tie tmavšie tóny nádherného dreva sa zasa postarajú o navodenie luxusu, pri ktorom budú všetky ostatné doplnky a farby dokonale vynikať.

Reč je o univerzálnej laminátovej podlahe, ktorá sa vo vašom interiéri postará o ten najväčší komfort. Je výhodná z niekoľkých dôvodov:

  • ľahko sa inštaluje a zvládnete to aj bez pomoci odborníkov;
  • mimoriadne dobre sa udržuje v čistote;
  • je vyrobená z materiálov, ktoré jej dodávajú pevnosť a špecifický charakter;
  • odoláva vlhkosti, no s väčším množstvom vody by mohla mať problém;
  • imitácie akýchkoľvek materiálov sú jej ďalšou a asi najväčšou prednosťou;
  • nesmieme ale zabudnúť na jej nízku cenu, vďaka ktorej sa vám môže splniť sen o modernom bývaní.

Poďme spolu na parket

Laminátové podlahy sú klasikou, ktorú si v našich domácnostiach všetci veľmi obľúbili. Ak by ste ale chceli byť ojedinelí a originálni a neobmedzovať sa na niečo bežne dostupné, sú tu pre vás luxusné drevené parkety.

Ich krása a vzhľad sú bezkonkurenčné. Je to jeden z tých najpevnejších materiálov. Dokonale sa kombinuje s ostatnými doplnkami a vytvára vo vašom interiéri nádhernú harmóniu.

Ak sa rozhodnete použiť drevené parkety vo svojom interiéri aj vy, nikdy to nebude jeden a ten istý vzor, pretože drevo, z ktorého sa vyrábajú je špecifické. Nehovoriac o tom, v akej miestnosti sa ich rozhodnete použiť, a aký typ dreva si zvolíte.

  • inštaláciu nechajte na odborníkov;
  • konzultujte s nimi aj všetky ostatné detaily (podlahové vykurovanie a izolácia, typ miestnosti)
  • ide o drevo, takže pozor s vodou a miestami, kde jej máte najviac;

Konfucius raz povedal: „Ozajstná múdrosť je zistiť hranice vlastnej nevedomosti.“ No vy si v prípade výberu a inštalácie konkrétnej podlahy do interiéru kompromisy dovoliť robiť nemôžete. Ide predsa o dlhodobú investíciu s nemalými nákladmi. To znamená, že ak si chcete tento komfort užívať čo najlepšie a najdlhšie, určite sa poraďte s odborníkmi.