Masáž tváre vás príjemne zrelaxuje a dodá zdravie i krásu

Masáž tváre vás príjemne zrelaxuje a dodá zdravie i krásu

Myslíte si, že masáže sú len na boľavé svaly a uvoľnenie? Zamyslite sa znova! Masáže tváre získavajú na popularite.

Môžu podporovať zdravú pokožku a môžu zlepšiť vzhľad vašej pokožky. Najlepšia časť? Masáž tváre sa môže vykonávať profesionálne alebo doma. Ak hľadáte relax a omladenie tváre, môžete vyskúšať švédske, lymfatické alebo Gua Sha pleťové ošetrenia. Švédske masáže využívajú dlhé, ľahké ťahy na uvoľnenie svalového napätia a zlepšenie vzhľadu pokožky. Lymfodrenážne masáže sa zameriavajú na konkrétne oblasti tváre, napríklad pod oči. Používa sa na odstránenie toxínov a prebytočnej tekutiny, čo zmierňuje opuchy tváre. Gua Sha využíva špecificky tvarované kamene na uvoľnenie svalového napätia a bolesti a omladenie pokožky. Rôzne kamene zodpovedajú rôznym oblastiam tváre.

Iné typy masáží tváre, ako je shiatsu, akupresúra a reflexná masáž, ponúkajú relaxáciu a zároveň pomáhajú iným oblastiam tela.

Derma rolling

V súčasnosti je možné veľa procedúr, ktoré boli kedysi vyhradené pre ambulanciu dermatológa, vykonávať doma.

Mikroneedling je jedným z nich. DIY možnosť tejto strašidelne znejúcej tvárovej techniky má iný názov: derma rolling. Derma valček na tvár s mikroihličkami je oveľa lacnejší a pohodlnejší ako návšteva profesionála.

Aby ste z akéhokoľvek derma valčeka vyťažili maximum, musíte ho vedieť používať spôsobom, ktorý vašej pokožke pomôže, a nie ju poškodí.

Zatiaľ čo domáce derma valčeky môžu poskytnúť viditeľný efekt, neuvidíte taký rozdiel, ako by ste videli pri ihlovaní s profesionálom. Derma valčeky – derma roller majú množstvo použití, ale tie hlavné sú na zlepšenie problémov s pigmentáciou a zlepšenie povrchu pokožky. Hovorí sa, že jemné linky, jazvy po akné a hyperpigmentácia sa zmenšujú pravidelným rolovaním kože.

Gua Sha – nahradí táto čínska technika Botox a Hyaluron?

Číňanky vraj ešte majú spomienky na časy, keď boli malé a ich staré mamy sa masírovali polodrahokamom Gua Sha. Ich pokožka bola teda vždy napnutá a bez vrások. Musíme uznať, že aj my sme vždy obdivovali dokonale hladkú pokožku čínskych dám. A v súčasnosti máme prístup k tejto úžasnej technike s prírodnými polodrahokamami.

Technika Gua Sha sa využíva nielen na skrášľovanie, ale aj na terapeutické masáže, ktorých cieľom je stimulovať krvný obeh a lymfatické tekutiny. Predpokladá sa, že to stimuluje energiu Chi a lieči rôzne druhy bolesti, infekčné choroby, kĺbové a iné problémy.

V poslednej dobe sa však Gua Sha stala mimoriadne populárnou medzi blogerkami, vlogermi a odborníkmi na krásu pre redukciu tmavých kruhov okolo očí, stiahnutie pórov, redukciu ochabnutej pleti a vrások.