Skrášlite si obľúbené priestory fototapetou na stenu

Skrášlite si obľúbené priestory fototapetou na stenu

Tapety na stenu v poslednej dobe zažívajú návrat na scénu a tešia sa obrovskej popularite. Dokážu oživiť akúkoľvek miestnosť a vdýchnuť jej nový život. Veď predsa steny nemusia byť len biele, tapetami si môžete osviežiť napríklad len jednu stenu, časť miestnosti, ak chcete docieliť zaujímavý, členitý interiér, alebo pokojne aj celú miestnosť.

Aký podklad si na fototapety vybrať?

Fototapety sa vyrábajú z rôznych materiálov a existuje naozaj veľmi veľa možností, z ktorých si môžete vyberať. Ak neviete, ktorý by bol pre vás najvhodnejší, rozhodne nič nepokazíte, ak si zvolíte napríklad odolný stenový latexový papier, ideálny na hladké povrchy. Je odolný voči roztrhnutiu, rozťahovaniu a škvrnám.

Ďalšou možnosťou je papier potiahnutý vrstvou PVC, ktorý má antibakteriálny povrch. Vďaka nemu sa výrazne znižuje možnosť tvorby pliesní, nečistôt a riziko zápachu. Jeho vliesový podklad dokáže vyrovnať malé nerovnosti na stene, čo príde vhod, ak vaše steny nie sú úplne hladké a potrebovali by nejaký zásah.

V každom prípade je dobré rozhodnúť sa pre fototapety na stenu potlačené netoxickými farbami, aby boli zdravotne nezávadné a vhodné aj do priestorov, kde trávite väčšinu času, napríklad do kancelárií, detských izieb, obývačiek a ďalších priestorov v domácnosti, ale takisto aj do škôlok a škôl či nemocníc.

Pestré fototapety do detskej izby aj obývačky

Roztomilé farebné motívy zvieratiek si zaručene získajú srdce každého malého škôlkara. Fototapety môžu byť aj pútavou dekoráciou obývačky, detailom, ktorý vdýchne neopakovateľný charakter miestnostiam, v ktorých trávite svoj voľný čas a vplývajú na vašu náladu. Prečo si ju teda nerozjasniť originálnymi, estetickými motívmi, ktoré vás upokoja, vyžarujú pozitivitu a nabijú vás energiou?

Každá miestnosť v dome môže pôsobiť vďaka fototapetám útulnejšie. Ak sa rozhodnete pre prírodné motívy, napríklad zelené stromy, rozkvitnuté ovocné sady, pustíte si do domácnosti pokojnú, radostnú atmosféru. Retro a vintage fototapety váš interiér okamžite premenia na nepoznanie. Niekedy stačí naozaj málo, aby ste tapetou ako povestnou čerešničkou na torte miestnosti dodali tú správnu bodku napríklad pri prerábaní. Netreba pritom meniť nábytok, aj malá zmena na stene prinesie obrovské výsledky.

Reprezentatívne kancelárske priestory či pracovňa

Aj vaše pracovisko môže pôsobiť harmonicky. V kancelárii patria k favoritom fototapety s motívom hôr, pretože dokážu uvoľniť atmosféru, v lete pohľad na ne príjemne schladí a v zime zase zahreje, a okrem toho, symbolizujú aj prosperitu, takže sa nebojte farebne zladiť pracovné priestory s kúskom prírody.

Fototapety s motívom kávy sú zase ideálnym doplnkom na steny kaviarní, ku ktorým neodmysliteľne patria. Prejavte svoju kreatívnu stránku a skúste zladiť svoje pracovisko tematicky, aby sa v ňom vaši hostia a zákazníci cítili fantasticky, nech už je vaša prevádzka zameraná na čokoľvek.