Máte nízke sebavedomie?

Máte nízke sebavedomie?

Máte nízke sebavedomie? Máte problémy mať rád sám seba? Neviete oceniť svoje dobré vlastnosti? Zasahuje vám nízke sebavedomie do bežného života a ovplyvňuje vaše správanie? Potom je tento článok presne pre Vás!

Sebavedomie je spojené najmä s naším vzťahom k sebe samému. Odráža to ako o sebe rozmýšľame a čo si o sebe myslíme. Nízke sebavedomie je často odrazom súčasnej spoločnosti, ktorá nám ukazuje predovšetkým naše chyby a nedostatky. Sociálne siete a média sú plné dokonalých fotiek ľudí s dokonalými životmi. Sú na nás kladené obrovské nároky a kvôli týmto vonkajším vplyvom sa necítime dosť dobrý, dosť pekný, dosť bohatý. Proste nie sme dosť.

Sebavedomie a sebarozvoj

sebarozvoj

Sebarozvoj je pojem, ktorý v súčasnosti je často opomínaný. Je to aj kvôli množstvu motivačnej literatúry, ktorá hlása, aké dôležité je rozvíjať svoju osobnosť vo všetkých smeroch. Sebarozvoj je naozaj dôležitý, no nie každý je duchovne založený a ochotný na pracovať na svojej osobnosti. Ako môže sebarozvoj pomôcť k pozitívnejšiemu vnímaniu vlastnej osobnosti?

Sebarozvoj predstavuje súbor aktivít, ktoré vám pomôžu formovať vašu osobnosť v mnohých oblastiach a zlepšovať sa. V rámci sebarozvoja sa učíte ako žiť šťastnejší život vo vašej súčasnej situácii, ukazuje nové životné hodnoty a prezrádza viac o vašom vnútornom vnímaní rozpoložení. Práve preto pri ňom môžete veľmi jednoducho prejsť k otázke vlastného vnímania seba samého.

3 tipy na zvýšenie sebavedomia

Nasledujúce tipy vám pomôžu pracovať na zvýšení vášho sebavedomia. Zdravé sebavedomie je veľmi dôležité, pretože len pokiaľ si veríte môžete dokázať splniť vaše ciele a dosiahnuť úspech v akejkoľvek oblasti vášho života.

Tip číslo 1: Neporovnávajte sa s ostatnými

Ľudia majú často potrebu porovnávať sa s ostatnými. Niekto má krajšie auto, iný ma lepší plat. Porovnávanie sa vám neprinesie žiadny úžitok, naopak vám môže len ublížiť. Práve porovnávaním si často prinášame množstvo smútku a znižujeme si sebavedomie. Veľkým problémom v oblasti porovnávania je aj ilúzia vytvorená sociálnymi sieťami, kde ľudia pridávajú svoje „bezchybné“ životy plné pozitívnych okamihov. Namiesto porovnávania sa s ostatnými skúste porovnávať svoje úspechy a zmeny za posledné roky a to kde ste sa posunuli. Snažte sa vo svojom živote nájsť úspech, zlepšenie a to vám prinesie pozitívne pocity a môže zvýšiť vaše sebavedomie.

Tip číslo 2: Starostlivosť

Sebavedomie vám môže zvýšiť aj starostlivosť o vaše telo. Cvičte, stravuje sa zdravo a budete sa cítiť fit, čo určite podzvihne aj vaše sebavedomie. Doprajte si kozmetické procedúry, kúpte si niečo pekné a hýčkajte sa. Zaslúžite si dopriať si trochu sebalásky a zároveň sa budete cítiť omnoho krajšie, čo samozrejme má obrovský vplyv na vaše sebavedomie. Pokiaľ sa cítite dobre vo vlastnom tele, ide o záruku nadobudnutia správneho sebavedomia a benefitom bude aj zdravé telo.

sebaláska

Tip číslo 3: Predstierajte sebavedomie

Možno sa vám tento tip bude zdať nezmyselný, no naozaj pôsobí na vaše sebavedomie. Snažte sa predstierať, že si veríte a nebojte sa to vysloviť nahlas. Postupne sa zžijete s týmto faktom a začnete si naozaj viac dôverovať. Týmto spôsobom sa vlastne sami presvedčíte, že na to máte a budete sebavedomejší nielen sami pre seba, ale budete tak pôsobiť aj pre vaše okolie.