Pre koho je určená požičovňa stavebných strojov?

Pre koho je určená požičovňa stavebných strojov?

Nie sú tak rozšírené ako požičovne osobných áut a cena jedného stroja je častokrát vyššia ako cena niekoľkých osobných automobilov dokopy. V požičovni stavebných strojov sú ťažké stavebné mechanizmy, poľnohospodárske stroje, automatické stavebné náradie (elektrické fúriky) a nájde sa aj nejaká elektrocentrála.

Oplatí sa využívať požičovne?

Ak vezmeme do úvahy cenu nového stroja, peniaze potrebné na pravidelný servis, či prípadné opravy, tak áno. Nové stroje sú výhodné len pre veľké firmy alebo vyťažených živnostníkov, ktorí majú pre svoje stroje dostatok práce a dokážu tak generovať zisk.

Predstavte si to na príklade:

Firma, ktorej hlavnou náplňou práce je drobná stavebná činnosť vezme zákazku na stavbu rodinného domu. Počas stavby sa vyskytnú komplikácie a minibager, ktorý firma vlastní, nedokáže pokryť objem práce, ktorý musí firma do určitého termínu stihnúť.

Majiteľ zavolá do požičovne a na druhý deň je na pracovisko pristavené mohutné pásové rýpadlo, ktoré pomôže dobehnúť časový sklz. Po dvoch dňoch práce sa vráti do požičovne a firma ďalej pokračuje so svojou technikou.

Majiteľ tejto firmy neuvažuje nad kúpou nového pásového rýpadla, pretože na veľkú väčšinu jeho zákaziek stačí minibager. Požičovňa stavebných strojov pre neho predstavuje istotu, že sa má v prípade potreby na koho obrátiť.

Využívať služby požičovne pracovných strojov sa oplatí rovnako, ako klasická autopožičovňa. Je to výhodná voľba pre všetkých, ktorí auto / pracovný stroj nepotrebujú každý deň, ale občas sa bez neho nezaobídu.