Prečo je dôležitá dentálna hygiena

Prečo je dôležitá dentálna hygiena

Vedeli ste, že až polovica ľudí nechodí na dentálnu hygienu? Napriek tomu, že by mala byť súčasťou pravidelnej starostlivosti o chrup, mnoho z nás ju zanedbáva. Prečo je vlastne dôležitá a v čom vám pomôže?

Čo je to dentálna hygiena

Pravidelná dentálna hygiena je nenahraditeľná v prevencii proti problémom so zubami a ďasnami. Zahŕňa odstraňovanie zubného povlaku, v ktorom sa množia baktérie, zbaví vás tiež zubného kameňa, ktorý sa bežným čistením už nedá odstrániť. Dentálna hygiena vám pomôže aj s farebnou pigmentáciou z fajčenia, kávy alebo iných nápojov a pripraví zubný chrup na zubné ošetrenie. Dentálna hygiena dokáže riešiť aj niektoré problémy s ďasnami a ošetrí ich. Vďaka profesionálnym nástrojom sa zubný hygienik dostane i na tie miesta vo vašich ústach, kam zubnou kefkou nedosiahnete.

Nie je povinná, ale prospieva

Zubná hygiena nie je povinná, zubní lekári ju však odporúčajú absolvovať minimálne raz, najlepšie až dvakrát ročne. Vďaka nej si udržíte zubný chrup a ústnu dutinu v čistote, pričom sa zbavíte neželaných nánosov zubného povlaku a kameňa. Pomáha riešiť aj krvácanie ďasien. Práve pod nimi môže dochádzať k oslabeniu zubnej skloviny a následne vzniku kazu. Dentálna hygiena prospieva tiež deťom, mali by na ňu chodiť už od veku 3 rokov. Zubná hygiena je vhodná aj pre pacientov s paradentózou.

Proklientský prístup a starostlivosť o vaše zuby

Ak ste doteraz zubnú hygienu neabsolvovali, mali by ste sa o nej informovať u vášho zubára. On vám najlepšie poradí, kde nájsť kvalitnú zubnú hygieničku. Bývate v Žiline alebo v okolí? Komplexnú starostlivosť a príjemný prístup k pacientom vrátane zubnej hygieny ponúka zubár v Žiline.

Samotného čistenia zubov sa nemusíte obávať, nie je bolestivé. Pokiaľ bude potrebné odstrániť silnejšie vrstvy zubného kameňa, mali by ste počítať so zvýšenou citlivosťou nasledujúcich niekoľko dní. V ambulancii zubára, kde vykonávajú dentálnu hygienu, by vám mali poradiť aj s vhodným výberom pasty na citlivé zuby. 

Zdroj obrázka: lenetstan/Shutterstock.com