Správna pohovka vám môže vytvoriť skutočný domov

Správna pohovka vám môže vytvoriť skutočný domov

Lámete si hlavu na tým, ktorej pohovke z nekonečnej ponuky dať prednosť? Myslite predovšetkým na vaše preferencie a samozrejme na počet členov domácnosti, ktorým bude slúžiť. Správnym výberom totiž môžete získať nielen štýlový gauč, ale aj príležitostné pohodlné lôžko pre návštevy.

Vyhrajte boj s priestorom

Ak aj vy patríte k tým, ktorí nedokážu metre štvorcové svojho príbytku nafúknuť, nezostane vám nič iné, než s malým priestorom umne narábať. To si občas vyžaduje celý rad kompromisov. Vďaka bohatej ponuke však tieto kompromisy už dávno nie sú tak náročné a nepríjemné ako kedysi. Ba naopak.

Vďaka sofistikovaným riešeniam prinášajú výrobcovia na trh produkty, ktoré sú nielen dizajnovo veľmi vydarené, ale navyše i praktické a veľmi variabilné. Ak potrebujete malý priestor využiť ako obývačku a spálňu zároveň, ideálnou voľbou budú pre vás rozkladacie pohovky s úložným priestorom, ktoré dokážu plniť úlohu veľkorysého gauča i pohodlnej postele.

Nájdite miesto maličkostiam

Poznáme to všetci. Časom sa v každej domácnosti nahromadia dokumenty, doklady a maličkosti, ktoré je treba uchovať. Ak nemáte priestor nazvyš, obývacie steny vám poskytnú dostatočne elegantné riešenia. Nemyslíme tým samozrejme legendárnu tajgu, ktorá svojho času ovládla celú stenu väčšiny „moderných“ domácností, ale skôr minimalistickú zostavu, ktorej nechýba praktickosť ani nadčasový a príjemný dizajn. A pochopiteľne šikovne skrytý úložný priestor na všetky papierové cennosti, fotky či doklady.

Doplnky, ktoré vás definujú

Nech už máte k dispozícii obmedzený priestor alebo tenisovú halu, neobídete sa bez drobných maličkostí, ktoré z vášho domu či bytu urobia skutočný domov. Môžu to byť fotky, suveníry či vaše vlastné maliarske výtvory alebo cestovateľské mapy.

V každom prípade by to mali byť originálne kúsky zvolené s rozvahou a citom.

Zdroj obrázku:
Stelmakh Oxana / Shutterstock.com