Symbol manželskej vernosti a lásky môžete vyberať aj bez stresu a jedinej vrásky

Symbol manželskej vernosti a lásky môžete vyberať aj bez stresu a jedinej vrásky

Svadba je veľká udalosť, ktorá každému človeku prináša obrovské množstvo pozitívnych emócií. Príprava na tento sviatok si ale vyžaduje veľa času a samozrejme zdrojov. Všetko je potrebné vybrať správne a v ničom sa nemýliť.

To vám môže okrem radosti spôsobovať aj mnohé starosti. Vyberať si ale symbol manželskej vernosti a lásky môžete aj bez stresu a jedinej vrásky. Prezradíme vám, ako?

Správna veľkosť prsteňov je základ

Bez ohľadu na to, v ktorom dobrom zlatníctve si tieto šperky vyberáte, vždy bude na úvod potrebná informácia ohľadom konkrétnej veľkosti prsteňa. Tú môžete zistiť rôznymi spôsobmi. Klasickým meraním pomocou krajčírskeho metra. Prípadne podľa prsteňa, ktorý vám na prste sedí najlepšie a zlatník alebo predajca v obchode ho dokáže pomocou špeciálnej pomôcky zistiť.

Správna veľkosť závisí ale aj od obdobia, v ktorom prsteň kupujete. Poobede a v horúčavách môžu byť vaše prsty opuchnuté, preto nenechávajte výber prsteňa na poslednú chvíľu.

Ktorý kov je najlepší?

Záleží od toho, ktorú farbu preferujete a aký rozpočet máte na tento účel k dispozícii. Najviac sú medzi ľuďmi obľúbené svadobné obrúčky z klasického žltého zlata. Môžete si však vybrať aj to červené, biele alebo ružové.

Zlaté prstene veľmi dobre odolávajú mechanickým a vonkajším vplyvom prostredia, čo pri celoživotnom nosení týchto šperkov rozhodne oceníte. O niečo lepšie je na tom s pevnosťou platina,  ktorá je zároveň aj drahšia.

Prevedenie a dizajn

Výrobky s gravírovaním alebo rôznymi vzormi sú dnes považované za veľmi módne. Z hľadiska jednoduchosti použitia však toto príslušenstvo nie je na prvom mieste. A to všetko preto, že napríklad s vekom sa prsty môžu trochu zväčšiť a prsteň bude chcieť zväčšiť svoju veľkosť. So zväčšením priemeru môže krásny nápis alebo vzor svoj pôvodný vzhľad veľmi rýchlo zmeniť.

Veľmi obľúbené sú tiež prstene s vykladaním drahokamov. Vyzerajú dobre a nikoho nenechajú ľahostajným. V dôsledku častého opotrebovania sa môže upevnenie vložiek poškodiť a kamienok sa jednoducho stratí. Preto si kúpu takéhoto prsteňa dobre a s vyhliadkami do budúcnosti premyslite.

Zdroj obrázka: IgorAleks/Shutterstock.com