Účesy 2018

Účesy 2018

Príchodom roku 2018 mnoho ľudí si nedáva iba predsavzatia, ale sa vytvára rôzne väčšie či menšie zmeny. Jednou takouto zmenou sú strihy vlasov, a preto vám prinášame účesy 2018, ktoré vám bude závidieť vaše okolie.

Rok 2018 prináša celý rad nových účesov a vlasových trendov, ktoré čakajú na experimentovanie. Je to dokonalá príležitosť vyskúšať si tie najvyhľadávanejšie účesy a strihy  vlasov, za ktorými sa otočí s obdivom nejeden človek.  Lenže okrem osobnosti a účesu je veľmi dôležitým aspektom aj tip vašej tváre, ktorý obmedzuje výber preferovaných strihov vlasov pre účesy 2018. Lenže ako môžete vedieť, ktoré strihy vlasov vám pristanú, a ktoré nie? Prinášame vám menšiu pomôcku!
Na to, aby sme sa správne rozhodli, musíme vedieť, aký účes sa hodí k našej tvári. Dôležité je zistiť, akú tvár máte.


OKRÚHLA TVÁR

Ak je vzdialenosť medzi čelom a vašou hlavou zhruba rovnaká ako obe kraje tváre, určite budete mať okrúhlu tvár. Pre vás sú polodlhé alebo dlhé vlasy najviac vhodné. Keď máte rovné vlasy, vaše vlasy by mali z časti zakrývať na bokoch vašu tvár. V prípade kučeravých vlasov, môžete opticky pretiahnuť vašu tvár tým, že si vyberiete postupný strih vlasov  a pre formovanie použijete vosk, aby nevyzerali tak veľmi bohato. Ak máte radi krátke vlasy, dbajte na to, aby ste ich mali zostupne ostrihané iba na bokoch! Praktickým pre vás môže byť, ak necháte čelo voľné, alebo si budete česať ofinu na bok.

OVÁLNA TVÁR

účesy 2018Vaša tvár je celkom úzka a rovnomerná, takže sa vám môže hodiť každý účes, ale mali by ste venovať pozornosť určitým veciam. Dlhé, polodlhé a krátke vlasy sú absolútne vhodné pre vás. Samozrejme, aj vy potrebujete vedieť nejaké užitočné triky. Či už máte kučeravé, mierne kučeravé alebo úplne rovné vlasy, ak ich budete nosiť na vrchu temena vytupírované, zbytočne iba pretiahnu vašu tvár. Ak sú vaše vlasy  tenké, môžete ich urobiť bohatšími a to tak, že ich vysušíte so sušičkou na vlasy s ohnutou hlavou. Hodí sa vám aj frufru, ktorý dáva väčší dôraz na vaše oči, ale taktiež sa vám hodí aj strih vlasov bez ofiny.

ŠTVORCOVÁ TVÁR

Hlavné znaky štvorcového tvaru sú vyčnievajúce kosti, široké čelo a ostrá brada. Ak máte také rozmery, kaskádovitý účes pre polovičnú dĺžku vlasov je ideálny pre vás. Môžete utlmiť široké čelo s voľne padajúcimi prameňmi alebo frufru, ale v žiadnom prípade by nemal byť veľmi krátky.

PODLHOVASTÁ TVÁR

Táto tvár je väčšinou charakterizovaná vysokým čelom a úzkou tvárou. Do tejto skupiny patríte, ak je časť medzi vašimi očami tenšia, kosti tváre nevyčnievajú a línia vašej brady je predĺžená a mierne špicatá. Pre vás sú vhodné rovnomerne rozložené strihy vlasov. Odporučujeme zväčšiť objem vašich vlasov rôznymi dostupnými prípravkami na vlasy. Takto vytvorený účes opticky rozšíri vašu tvár. Ak máte prirodzené kučeravé vlasy, ani vy sa nemusíte ničoho obávať. Pokojne môžete nosiť bohaté, mierne neporiadne a dokonca pútavé vlnité strihy vlasov. Ak sú vaše vlasy tenké a rovné, môžete ich obohatiť prípravkami pre objem vlasov. Vysušte ich tak, aby ste dosiahli mierne kučery, alebo len jednoducho uterákom pre neporiadny efekt. Ak máte radi krátky strih vlasov, ideálne je pre vás, ak dosahujú aspoň po vaše ušné lalôčiky a majú neporiadky efekt.

SRDCOVÁ (TROJUHOLNÍKOVÁ) TVÁR

Srdcová (trojuholníková) tvár je charakteristická širokým čelom a špicatou bradou. Cieľom je opticky ju roztiahnuť a tiež priviesť pozornosť a oči a lícne kosti. Pre tento typ tváre je najvhodnejší polodlhý strih vlasov s tým, aby vlasy  siahali aspoň po bradu. Ak si vyberiete tento strih vlasov, tak môžete mať vlasy rovné, stupňovito ostrihané, ale prirodzene pôsobiace. Na boku doporučujeme frufru, ktorý môžeme kdekoľvek rozdeliť a takto odlákať pozornosť od špicatej brady. Bubi strih vlasov a dlhý rovný zostrih nie je vhodný pre tento typ tváre.


Na základe tohto rozdelenia už nebude také ťažké si vybrať pravý strih vlasov pre účesy roku 2018.  V tomto roku sú rovné účesy nahradené sofistikovanejšími, výrazne zostrihanými variáciami a vlnitými kučerami, ktoré znova prichádzajú do módy. Frufru začal prichádzať do módy už na jeseň minulého roku a jednoznačne je medzi trendmi pre účesy 2018. Krátke účesy sú tiež populárne a predovšetkým tie, ktoré zvýrazňujú tvár a naozaj vás ukážu žensky. Ale dlhý Bob je tiež obľúbený, nehovoriac o veľkých vlnách a dovnútra tváre fénovaných prameňov.
Dúfame, že strihy vlasov a naša malá pomôcka vám prinesú vytúžené účesy 2018, do ktorých sa úplne zamilujete.

 

Článok – Strihy vlasov, účesy 2018 pripravila Valéria Osztatná Loomis – lilywonderlandbooks@gmail.com