Vysoké Tatry sú ideálnym miestom na letnú dovolenku

Vysoké Tatry sú ideálnym miestom na letnú dovolenku

Viacerí majitelia hotelov a penziónov mali hlavu v smútku. Koronakríza ich pripravila o klientelu a svoje ubytovacie zariadenia boli nútení zavrieť. Za posledné týždne utrpel aj cestovný ruch a kým sa ubytovacie zariadenia vrátia na pôvodnú výšku tržieb, nejaký čas to ešte potrvá.

Ak ale chcete stráviť toto leto práve v našich veľhorách, môžete si ubytovanie hľadať a rezervovať už teraz. Keďže sa opatrenia uvoľňujú, mnohí Slováci, ktorí chcú dovolenkovať, si rezervujú ubytovanie už teraz.

Turistika ako jedno z najväčších lákadiel

Ak si vyberiete luxusné ubytovanie v Tatranskej Lomnici, v Smokovcoch, alebo na Štrbskom Plese, nemáte problém sa dostať do ktorejkoľvek časti Vysokých Tatier. Mesto Vysoké Tatry je prepojené Tatranskou elektrickou železnicou, ktorá jazdí v pravidelných intervaloch.

Dovolenkári si vyberajú Vysoké Tatry najmä kvôli turistike. Tatry ponúkajú spleť turistických chodníkov a máte možnosť si vybrať turistické trasy od tých najľahších až po tie najťažšie.

Turistika je jedno z najväčších lákadiel, avšak v Tatrách môžete okrem turistiky si aj zabehať, zabicyklovať, či relaxovať vo wellnesse. Oceníte aj blízkosť aquaparku v Poprade a vo Vrbove.

Aké miesto vo Vysokých Tatrách by ste mali vidieť?

Vysoké Tatry sú ideálnym miestom na letnú dovolenku. Aké miesta by ste si ale vo Vysokých Tatrách nemali nechať ujsť? Môžete si na internete vyhľadať najkrajšie túry v Tatrách. Viacerí ľudia si nechajú poradiť v skupinách na sociálnej sieti Facebook, alebo si vyhľadajú známych blogerov – cestovateľov. My vám ale odporúčame pozrieť si jednoznačne Hrebienok, horské chaty v Malej Studenej doline, či Veľkej Studenej doline, Popradské pleso. Z vrcholov odporúčame predovšetkým nenáročné Predné Solisko, Veľkú Svišťovku, Rysy, Kôprovský štít, Kriváň, Ostrvu, či Jahňací štít. Máte možnosť vybrať si z ľahších túr až po tie najťažšie celodenné. Ak ešte len začínate s turistikou, odporúčame Popradské pleso, Predné Solisko, Ostrvu. Ak ste už pokročilejší, odporúčame Kriváň, Jahňací štít, Rysy, Kôprovský štít atď.