Zbavte sa suchej pokožky

Zbavte sa suchej pokožky

Pokiaľ sa chcete zbaviť suchej pokožky, zrejme ste natrafili na ten správny článok. Suchá pokožka je veľmi nepríjemná a neestetická. Zároveň ak starostlivosť o ňu podceníte, môže sa dostaviť aj nepríjemné a bolestivé praskanie, ktoré poznáme napríklad na perách, či chodidlách.

Hydratáciu pokožky potrebujeme všetci, bez rozdielu pohlavia a veku. Najmä teraz sa s čoraz chladnejším počasím spája aj suchá a popraskaná pokožka na rukách, tvári, či perách. Ako sa zbaviť suchej pokožky a opäť sa tešiť z hebkej a šťavnatej pokožky? Ktoré produkty hĺbkovo hydratujú a zaručia vám úspech v boji proti suchej pokožke?

Hydratácia ako kľúč

hydratácia

Ako sme už spomenuli, hydratácia je kľúčom k úspechu ak bojujete proti tomuto problému. Hydratovať vašu pokožku môžete rôznymi spôsobmi. Na trhu nájdete nespočetné množstvo kozmetických prípravkov, ktoré vám zaručujú hydratáciu na niekoľko hodín. Pri suchej a popraskanej pokožke je však najdôležitejšia pravidelná a hĺbková hydratácia. Určite si problémové partie natierajte jeden až dvakrát denne, pery môžete pokojne aj viackrát, napríklad vždy keď sa chystáte do chladného počasia.

Na hydratáciu asi najlepšie slúžia rôzne druhy olejčekov, ktoré môžete používať v rôznych formách. Pre telo predstavujú naozaj výborný a hĺbkový zdroj hydratácie. Okrem olejčekov môžu byť vášmu telu príjemné aj mnohé telové mlieka, ktoré majú tiež vynikajúce hydratačné vlastnosti a často aj príjemnú arómu. Oleje a krémy je vhodné aplikovať na ešte vlhkú pokožku, kedy lepšie vstrebe hydratáciu do hĺbky. Zároveň sú tieto procedúry príjemné a relaxačné.

Zbavte sa starej suchej pokožky

Pre svieži vzhľad pokožky je priam zázrakom peeling. Ide o produkt s obsahom malých čiastočiek, ktoré vám „obrúsia“ suchú odumretú kožu. Pokiaľ trpíte suchou pokožkou, môže byť peeling pre vás naozaj záchranou a zároveň je tento proces aj nesmierne príjemný. Smie sa používať na celé telo a dokonca si môžete doma vyrobiť aj váš vlastný. Ako na to?

Na vytvorenie vlastného peelingu budete potrebovať:

  • mandľový olej
  • cukor

Stačí pokiaľ zmiešate tieto dve ingrediencie a vytvoríte z nich pastu. Tú potom v malých množstvách krúživými pohybmi nanášajte na pleť. Vyhýbajte sa okoliu očí. Cukor odstráni zvyšky odumretej kože a mandľový olej pleť príjemne hydratuje. Zároveň budete obklopení príjemnou arómou. Tento peeling je efektívnym spôsobom v boji proti suchej pokožke.

Pri veľmi nízkych teplotách vám môže pomôcť sa aj čo najviac zahaliť. Určite teda siahnite po čiapke, šále aj rukaviciach, ktoré vás ochránia pred ničivými chladivými teplotami, ktoré spôsobujú suchú pokožku. Ráno ošetrite pleť poriadnou dávkou krému, pokiaľ sa líčite tak aj pod makeup.

Pitný režim

Hydratácia nie je len o tom ako sa natierame rôznymi kozmetickými produktmi. Celá hydratácia nášho tela vyplýva zvnútra. Je preto nesmierne dôležité, aby ste počas dňa mali dostatok tekutín. Čistá voda, bylinkové čaje a iné nesladené nápoje vám pomôžu pokožku hydratovať zvnútra. Kombinácia vnútornej a vonkajšej hydratácie je zárukou ochrany voči mrazu a suchej, popraskanej pokožke. Skvelým tipom na hydratáciu zvnútra je aj užívanie kolagénu, ktorý priamo ovplyvňuje pružnosť pokožky.