Ako sa pripraviť na váš prvý tandemový zoskok

Ako sa pripraviť na váš prvý tandemový zoskok

Pri zoskoku z lietadla nemusíte byť fyzicky zdatný, avšak je potrebné prekonať nervozitu a pripraviť sa na skok. Poradíme vám, ako najlepšie zvládnuť strach, čo si obliecť a čo jesť pred zoskokom. Ak ešte nemáte skúsenosti s tandemovým zoskokom, prečítajte si tieto rady, aby bol váš zážitok bezproblémový a nezabudnuteľný.

Psychická príprava

Pred zoskokom z lietadla sa dostavíte na vopred dohodnuté miesto. Následne sa vyveziete lietadlom spolu s inštruktorom do potrebnej výšky. Keď ste pripravený a nachádzate sa v dostatočnej výške, zostáva už len jeden krok, skočiť. V tomto momente tandemový zoskok preverí vašu duševnú silu. Strach najlepšie prekonáte tak, že nebudete príliš premýšľať. Pokúste sa sústrediť na prítomný okamih. Vnímajte nádherný výhľad a myslite na zážitok, ktorý prežijete pri zoskoku. Možno si napokon pobyt vo výškach natoľko zamilujete, že sa nabudúce odhodláte aj na pilotovanie lietadla.

Správne oblečenie

Ak ste nováčik pri skákaní z lietadla, je dobré vedieť, čo si máte obliecť. Odporúča sa priliehavé športové oblečenie a šnurovacie tenisky. Na vlastnom oblečení budete mať kombinézu a práve preto by malo byť priliehavé. Čím tenšie a priliehavejšie oblečenie budete mať na sebe, tým pohodlnejšie sa budete cítiť. Pri priliehavom oblečení je taktiež menšia šanca, že sa zachytí do padáka. Treba ho samozrejme aj prispôsobiť aktuálnemu ročnému obdobiu. Tenisky by mali byť napevno zašnurované, aby ste ich pri zoskoku nestratili.

Čo jesť pred tandemovým zoskokom

Pred tandemovým zoskokom by ste nemali byť prejedený. Predtým, ako pôjdete na zoskokové miesto si dajte iba ľahké, ale výživné jedlo. Nemali by ste byť hladný, pretože potrebujete dostatok energie nato, aby ste si svoj prvý zoskok vychutnali. Vezmite si so sebou fľašu s vodou, aby ste zostali po celý čas hydratovaný. Aspoň 24 hodín pred zoskokom sa vyhýbajte alkoholu a iným omamným látkam, aby ste sa vyhli pocitom nevoľnosti.

Zdroj obrázku: Roman Voloshyn / Shutterstock.com