Ako zbaviť vašu pleť nevzhľadných žiliek a pigmentových škvŕn?

Ako zbaviť vašu pleť nevzhľadných žiliek a pigmentových škvŕn?

Takmer každý pozná nepríjemných návštevníkov pleti, ktorými sú pupienky alebo čierne bodky. Objavia sa väčšinou vtedy, keď ich najmenej potrebujeme, ale povedzme si úprimne, kedy je nečistá pleť žiaduca?! Žiaľ, okrem týchto nedokonalostí pleti sa objavujú na našej tvári aj ďalšie prekážky, ktoré však žiadny krém ani kozmetický prípravok tak ľahko neodstráni. Ako teda zbaviť našu pleť nevzhľadných žiliek a pigmentových škvŕn?

Čítajte ďalej a riešenie nájdete v našom článku.

Rozšírené žilky dá do poriadku špeciálny laser

Trvalo viditeľné žilky na tvári nezodpovedajú ideálu krásy, a preto sú často vnímané ako estetická chyba, no sú zdravotne neškodné. Jemné žilky sa stávajú viditeľnými zväčšením a objavujú sa častejšie na lícach a nose.

Žilky na tvári sa najčastejšie rozšíria a líca sčervenajú následkom pitia kávy a alkoholu, ale aj stresu, pobytu na slnku či chladu. Zdravé cievy sa vďaka svojej elasticite v priebehu niekoľkých minút opäť stiahnu a zmiznú. Ak sa tak nestane a zväčšené cievky na tvári vám robia dlhodobú a nechcenú spoločnosť, o rýchle a bezbolestné odstránenie žiliek sa postará špeciálny laser.

Laser zväčšenú žilku pod povrchom pokožky bezpečne zničí, a tá sa prirodzeným procesom organizmom vstrebe. Samozrejme, treba myslieť aj na adekvátnu ochranu pleti pred vonkajšími vplyvmi, aby vám tieto nedokonalosti a deformácie potom neznepríjemňovali život.

Úspešné trio na odstránenie pigmentových škvŕn

Druhým najčastejším problémom, ktorý ohrozuje krásu našej pleti – sú pigmentové škvrny. Tie vznikajú zväčšenou aktiváciou pigmentových buniek v pokožke, ktorú spôsobuje viacero faktorov. Môže to byť napríklad slnečné žiarenie, ale aj hormonálne zmeny a používanie parfumov a iných kozmetických prípravkov, zvyšujúcich citlivosť pokožky na svetlo.

Aj v tomto prípade sa na dobrej klinike postarajú o bezbolestné a pomerne rýchle odstránenie pigmentácií tí najlepší dermatológovia. Zväčša sa to deje pomocou

  • chemického peelingu,
  • CO2 lasera
  • a IPL pulzného svetla.

Aj v tomto prípade treba myslieť na ochranu pleti a dať si viac záležať na jej starostlivosti. Len potom sa vám odvďačí nevídanou a prirodzenou krásou.

Zdroj obrázka: Peakstock/Shutterstock.com