Príjemná Anti-aging metóda: O 10 rokov mladšie vďaka sexu

Príjemná Anti-aging metóda: O 10 rokov mladšie vďaka sexu

Hľadáte dokonalý recept proti starnutiu? Potom zabudnite na krémy proti vráskam, hormonálne tabletky a kozmetické operácie a doprajte si radšej hodinku či dve na intímne zblíženie. Aby ste vyzerali mladšie, mali by ste mať sex aspoň trikrát týždenne.

Tvrdia to odborníci, ktorých výsledky výskumov sú veľmi zaujímavé. Závery hovoria jasne: tí, ktorí majú niekoľkokrát do týždňa pravidelný sex, vyzerajú až o desať rokov mladšie. A dôvod je celkom logický. Pri sexe sa rýchlejšie odbúravajú stresové hormóny a oveľa lepšie sa telom vstrebávajú iné životne dôležité látky.

To nielen zvyšuje vašu vlastnú atraktivitu, ale má aj pozitívny vplyv na vaše zdravie. Poďme sa spoločne o tom na ďalších výhodách intímneho zblíženia presvedčiť.

Pevné partnerstvo ako prameň mladosti

Na základe jedného dlhého experimentu, ktorý trval 16 rokov, výskumníci dospeli k záveru, že len asi 25 percent mladistvého vzhľadu človeka možno pripísať jeho génom, zvyšok pripadá na častejší sex.

Páry, ktoré majú sex trikrát týždenne, vyzerajú o viac ako 10 rokov mladšie ako ľudia, ktorí majú sex v priemere iba dvakrát týždenne. Avšak sex ako terapia proti starnutiu funguje len v stabilnom vzťahu. Často sa meniace sexuálne partnerstvá podľa odborníkov nepreukázali rovnaký efekt.

Ak vám to vo vzťahu vždy ale neklape tak ako má, pretože vplyv okolia je silný, môžete oslabenú erekciu zlepšiť niektorými dostupnými a bezpečnými spôsobmi.

Ochrana pred rakovinou prostaty

Aktívny milostný život vás nerobí len mladšími, ale aj upevňuje vaše zdravie. A potvrdili to aj austrálski vedci, ktorí zistili, že muži, majúci pravidelný sex, majú často nižšie riziko vzniku rakoviny prostaty.

A nakoľko všetci zrejme veľmi dobre vieme, že po rakovine pľúc, je rakovina prostaty najčastejším typom onkologického ochorenia u mužov, je lepšie sa tomuto problému vyhnúť príjemným a bezbolestným spôsobom. Navyše vám takúto terapiu môžu spestriť príjemné BDSM praktiky.

Hormonálny koktail, ktorý dodáva telu silu

Krátko pred a počas orgazmu sa uvoľňuje viac hormónov, ktoré spúšťajú skutočný emocionálny ohňostroj. Pulz a krvný tlak krátkodobo prudko stúpajú, svaly a orgány sú viac prekrvené a tým lepšie zásobené kyslíkom. Krvný tlak potom opäť klesne a nastáva relaxácia.

Vedci tiež dokázali, že počet prirodzených buniek v krvi, ktoré ničia vírusy, sa v dôsledku sexuálnej stimulácie zdvojnásobí. Zároveň prudko stúpa antistresový hormón prolaktín. Ľudia s aktívnym sexuálnym životom sú tiež menej náchylní na prechladnutie.

Tak prečo si takúto liečbu nedopriať častejšie, keď môžete byť vďaka nej zdravé aj krásne.

Zdroj obrázka: Dean Drobot/Shutterstock.com