Bolí vás chrbtica? Masírujte si nohy!

Bolí vás chrbtica? Masírujte si nohy!

Chrbtica je oporou celého nášho tela, kvôli čomu je aj veľmi namáhaná. Pravidelným cvičením viete docieliť, aby ste bolesti chrbtice potlačili, správne držali telo a tým aj eliminovali ďalšie bolesti. Bolesť chrbtice sa totiž často spája napríklad aj s bolesťou hlavy a spôsobuje radu ďalších nepríjemností.

Chrbticové body na nohách

Vedeli ste, že môžete nájsť chrbticové body pozdĺž vnútra vašej nohy? Práve tam sú zoskupené všetky problémy, ktoré máte s vašou chrbticou. Tieto chrbticové body môžete nájsť v podobe mäkkých miest.

Obyčajná masáž nôh vám môže pomôcť uľaviť od napätia v chrbtici, a tak dokáže uľaviť bolesti a uvoľniť stuhnuté svaly. Môžete si ju dokonca dopriať sami, je to rovnako dobré, ako keby vás masíroval niekto iný.

Výsledky masáží môžete pocítiť už po prvom raze. Navyše, nielen že je toto masírovanie neskutočne príjemné, ale je taktiež ohromne prospešné pre vaše zdravie. Zaberie vám to len niekoľko minút vášho času a určite sa budete cítiť lepšie.

Predstavujeme vám túto výbornú masáž nôh, ktorá vám uľaví od bolesti vašej chrbtice:

nohy

Na začiatok je nutné nájsť chrbticové body na vašich nohách. Sadnite si na zem s prekríženými nohami. Vezmite si do rúk jedno z chodidiel.

Čiara od päty po palec na vnútornej strane chodidla nohy predstavuje chrbticu. Predstavte si jej rozdelenie na štyri časti: kostrčová časť, stredný chrbát, hrudná chrbtica a krčná chrbtica. Palcom silnejšie tlačte v smere od päty k palcu na nohe.

Ak sú nejaké problémy s chrbticou, odzrkadlia sa práve tam. Nahmatáte ich ako zhrubnutejšie stuhnuté body. Masážou týchto bodov pôsobíte priamo na chrbticu. Vyskúšajte túto masáž a presvedčte sa o tom, aká je úžasná.

Možno ste si doteraz mysleli, že na bolesť chrbtice je najúčinnejšia masáž chrbta. Masáž nôh má však pri bolestiach chrbta taktiež veľkú efektivitu a dokáže vám uvoľniť svaly a docieliť relaxačnú kúru. Vyskúšajte náš skvelý tip na masáž nôh? Pokiaľ áno podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentároch!