Couchsurfing alebo Sexsurfing?

Couchsurfing alebo Sexsurfing?

Couchsurfing je svetoznáma sociálna sieť založená v San Franciscu na základe vzájomnej bezplatnej ponuky svojich gaučí s cieľom predstavenia kultúry pri cestovaní po svete. Funguje od roku 2004 a má viac ako 2 000 000 členov v 232 krajinách.

V dnešnom modernom svete, keď už dokážeme prekonávať rôzne vzdialenosti a spoznávame ľudí vďaka sociálnym sieťam, kde sme prihlásení, z rôznych kútov sveta, spriadame priateľstvá, niečo ako Couchsurfing nás už vôbec neprekvapuje. Niektorý majú proti nej rôzne výhrady, tvrdia, že stránka nie je bezpečná, nakoľko vyžaduje nahranie vlastných fotografií, prípadne fotografií miesta, ktorý daný človek ponúka. Lenže v skutočnosti stránka zálohuje všetky komunikácie kvôli bezpečnosti a archivuje ich. Ak sa dvaja dohodnú na ubytovaní, musia vyplniť o pobyte správu a podať podrobnejšie informácie. Táto správa sa potom zobrazí na profile oboch členov. Takto si ďalší záujemca získava, alebo naopak nezískava dôveru v člena, ktorého návštevu zamýšľa.

Mali by sme sa však postaviť tvárou tvár k skutočnosti, že dnes nie je nič bezpečné. Rovnako to platí aj pre Couchsurfing. Človek môže argumentovať s tým, že používatelia Couchsurfingu sú overení, môžete vidieť ich fotky, odkazy zanechané inými členmi, ale nikdy si nemôžete byť 100% istý, kto vás hostí. Je ľahké si vytvoriť obrázok on-line a obyčajne je to pravda, ale predsa…

I keď stránka zaručuje bezpečnosť, mnoho ľudí využívalo a dodnes využíva služby Couchsurfingu za iným účelom, než účel pobytu a spoznávania nových krajín. Je stále viac populárnejšie, že dievčatá si vyberú chlapcov za svojich hostiteľov a naopak. Prečo? Pre niekoho je to iba o tom, že ten druhý vyzerá ako milý človek, pre iných je tam šanca na nezáväzný sex.  Štatistika ukazuje, že z desiatich hostiteľov, sa dvaja pokúšajú o sex a dvaja cestovatelia dúfajú, že budú mať sex po príchode. Mnoho hostiteľov vyhľadáva hlavne slovanské dievčatá, lebo počuli, že sú povoľnejšie.

Preto si najprv dobre premyslite, či ste a ako veľmi ste dobrodružný typ. Nie je na škodu sa s daným členom dlhšie zhovárať, ako skočiť hneď na výzvu, lebo sa vám páči krajina, kde žije, lebo sa vám pozdávajú jeho fotky a zdá sa byť milým človekom.

Couchsurfing je pre mňa ako „rande na slepo“, keď neviete, čo sa stane zajtra. Neodporúčam, ale ani nie som proti. Aj keď koncept Couchsurfingu je neuveriteľne užitočný a pomáha mnohých ľuďom cenovo dostupne cestovať, nie je to niečo, čo by som urobila ja. Možno som staromódna, ale pre mňa trvá nejaký čas, aby som sa niekomu otvorila a získal si moju dôveru, a to nie je také jednoduché v dnešnom svete.

Čo ma najviac šokuje, nie je skutočnosť, že couchsurfer a hostiteľ môžu skončiť spoločne v posteli, ale skutočnosť, že ľudia používajú tento portál na hľadanie dievčat na voľný sex a naopak.


Článok – Couchsurfing alebo Sexsurfing? pripravila Lily Wonderland – lilywonderlandbooks@gmail.com