Deň otcov – Aký darček kúpiť?

Deň otcov – Aký darček kúpiť?

Tradícia Deň otcov vznikla vo Washingtone už v roku 1910. U nás sa slávi v tretiu júnovú nedeľu. Ako však zaplatiť otcovi za všetko, čo urobil pre teba? Pravdepodobne sa to nedá, lebo peniaze nezaplatia lásku, starostlivosť a ochranu, ktorú ti otec dal počas celého života.

Preto najlepšie, ako si ho uctíme, či už ide o Deň otcov, alebo iný sviatok; jeho narodeniny, meniny, či Vianoce, je vymyslieť netradičný darček. Mnohým robí problém, čo kúpiť. Čo sa najviac hodí? Čomu sa bude tešiť? Otec má všetko, hovorí sa častokrát, a preto sa obyčajne kupuje nejaká kvalitná fľaša alkoholu v doprovode s bonboniérou.


Čo kupiť na deň otcov? Tipy na darček

Keď však chceme byť kreatívny, ako si vybrať z toho veľkého množstva, ktoré nám ponúkajú obchody a internet? Po prvé musíme vedieť, čo otca zaujíma. Ak je to čítanie, dobra kniha vždy poteší, alebo pre tých náročnejší, čítačka knižiek. Závisí od veku otca a či napreduje s dobou. Ak otec rád cestuje, poteší cestovná taška, či kufor, ako aj aktovka.
Osobne by som nekupovala drogériu, holiace strojčeky a potreby, pretože obyčajne tých je prebytok doma.

Najlepšie ako otca prekvapiť je však urobiť niečo osobné. Pozvať ho na prechádzku, zobrať ho do kina, pripraviť mu niečo vlastnoručne. Niečo, na čo keď sa neskôr pozrie, zaplaví ho pocit lásky a šťastia.

Pretože práve otec je ten, ktorý ochraňuje svoju rodinu ako najlepšie vie, tvrdo pracuje, aby zabezpečil svojim deťom všetko, čo on nemal. Jeho láska je ochrannou náručou, kde sa kedykoľvek môžeme schovať.


Článok o darčeku pre otca na Deň otcov pripravila Lily Wonderland – lilywonderlandbooks@gmail.com