Objavte štýl kuchyne ukrytý v detailoch

Objavte štýl kuchyne ukrytý v detailoch

Chceli by ste prerobiť kuchyňu, no nemáte k dispozícii dostatok času a financií? Riešením je úprava drobných detailov a postupné obnovovanie jednotlivých kúskov. Ako môžete tejto miestnosti dodať nový šarm a ozvláštniť jej vzhľad?

Tajná zbraň dizajnérov – úchytky na nábytok

Výmena kuchynskej linky je náročná po všetkých smeroch. Navyše vás dizajn skriniek v kuchyni môže omrzieť, hoci sú stále zachovalé a neporušené. Osviežiť jej vzhľad môžete jednoduchou výmenou úchytiek na nábytok. Výmenou týchto na pohľad drobných detailov dostane miestnosť nový nádych, štýl a šmrnc.

Úchytky na nábytok nájdete v širokej škále zaujímavých prevedení a materiálov. Klasickým typom úchytiek sú knopky. Knopky svojim vizuálom pripomínajú guľu na otvorenie dverí. Môžu byť však aj štvorcové, oválne či v rôznych asymetrických tvaroch. Na výber sú matné, lesklé, zlaté, ale aj knopky s reliéfom a patinou. V podobných dizajnoch nájdete aj úchytky na nábytok, ktoré je možné zapracovať do dvierok. Úchytka tak nezasahuje do priestoru. Praktickou voľbou sú úchytky v tvare malých vešiakov. Populárne sú však aj klasické úchytky pripevnené v dvierkam nábytku na jej koncoch.

Kovové úchytky na nábytok v čistom a jednoduchom prevedení sa hodia do industriálneho štýlu. Vidiecky štýl kuchyne podčiarknu tepané modely s ozdobným vzorom. Netradičný detail vytvoria nielen retro úchytky, ale aj rozkošné porcelánové dizajny s drobnými kvietkami.

Renováciu za vás urobia nerezové drezy

Ak je kuchynská linka stále funkčná a trendy, sústreďte sa na jeden dominantný kúsok. Najviac využívaným komponentom kuchyne je drez, na ktorom sa môžu po dlhom používaní objaviť známky opotrebenia. Pri výmene máte k dispozícii viacero variantov, pričom cenovo najvýhodnejšou voľbou sú nerezové drezy. Majú však aj iné výhody. Okrem toho, že odolávajú hrdzaveniu, ľahko si poradia aj s vysokými teplotami a ich čistenie je veľmi jednoduché.

Nový nerezový drez znovu dodá kuchyni stratený lesk, nerez je tiež elegantným a univerzálnym materiálom. Či už okrúhle, hranaté alebo asymetrické – výber je len na vás. Zvoliť si môžete drez aj s praktickým odkladacím priestorom na umytý riad.

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com