Príjemný chládok na terase aj úkryt pred dažďom

Príjemný chládok na terase aj úkryt pred dažďom

Jedinečnú atmosféru posedenia na terase si radi vychutnajú všetci členovia rodiny aj vaše návštevy. Ak hľadáte spôsob, ako môcť tento priestor využívať v každom počasí, riešením sú bioklimatické pergoly.

Moderné pergoly na terasu

Úprava exteriéru vyžaduje hľadanie riešení, ktoré budú vhodne pasovať k architektúre domu. Moderné pergoly z hliníka doplnia vzhľad záhrady, pričom prispejú k jej prepojeniu s interiérom. Tento materiál vás zároveň poteší svojou dlhou životnosťou.

Lacné pergoly z hliníka oceníte aj kvôli jednoduchej starostlivosti. Hliník je upravený práškovou farbou a je bezúdržbový. Postačí ho len raz za čas pretrieť, aby ste pergolu zbavili nečistôt. Tento materiál navyše neohrozuje korózia, vyniká pevnosťou a tvarovou stálosťou. Pergoly z hliníka patria preto medzi časté voľby pre novostavby aj staršie domy.

Bioklimatické pergoly chránia pred slnkom aj dažďom

Bioklimatické pergoly sú pergoly s pohyblivým prestrešením, ktoré sa uzatvára pomocou naklápania lamiel, a rozhodnúť sa môžete tiež pre textilné zastrešenie. Lamely vám umožnia regulovať prenikanie slnečného svetla presne podľa vašich potrieb. Lamely pergoly dokážu po zatvorení vytvoriť pevnú strechu, ktorá terasu celkom zatieni, ochráni ju tiež v prípade dažďa. Výborne odolávajú aj snehu a vetru.

Terasa v zime aj v lete

Špeciálne bioklimatické pergoly si môžete objednať v rôznych rozmeroch ako samostatne stojace aj s inštaláciou k stene. Vybavené sú odtokovým systémom, ktorý zabezpečuje odvádzane vody a umožnia vám tiež celoročné využívanie terasy. Stačí si k pergole pridať posuvné steny alebo screenové rolety. Takto vytvorený priestor si môžete zariadiť na zimné posedenia, vykurovať sa dá vhodným teplovzdušným alebo iným zdrojom tepla. Na terase si tak budete môcť vychutnať svoj vianočný punč i chladený letný nápoj.

Zdroj obrázka: MATHILDE.LR/Shutterstock.com