Overené tipy, ako sa chrániť pred koronavírusom

Overené tipy, ako sa chrániť pred koronavírusom

Pandémia koronavírusu ovplyvnila život všetkých obyvateľov Zeme. Keďže sa vírus rozšíril z Číny do všetkých kútov sveta, môžeme túto pandémiu označiť ako celosvetovú.

Ako sa ale chrániť pred koronavírusom a aké opatrenia dodržiavať, aby sme sa vírusu vyhli?

Umývanie rúk

Ak sa chcete chrániť pred koronavírusom, je veľmi dôležité, aby ste aj napriek uvoľneniu opatrení dbali na dôkladné umývanie rúk. Vždy, keď sa vrátite zvonku, si dôkladne umyte ruky. Používajte klasické mydlo na ruky a so sebou si brávajte vždy dezinfekčný gél na ruky, ktorým si ruky môžete vyčistiť aj bez vody.

Umývanie rúk je základ. Ani si to neuvedomujeme, ale na všetkých povrchoch, ktorých sa bežne dotýkame mimo svojho domova, je veľké množstvo baktérií. Napríklad na úchytkách, kľučkách, či držiakoch v hromadnej doprave.

Ochrana dýchacích ciest

Rúška a respirátory sa stali súčasťou bežných dní a vyzerá to tak, že aj napriek uvoľneniu opatrení nám ochrana dýchacích ciest nebude len tak ležať v skrinke. Lekári používajú respirátory, ale ostatní by doma mali mať kvalitné látkové rúška, ktoré treba pravidelne žehliť a prať, aby si mohli naďalej plniť ochrannú funkciu.

Chráňte si preto dýchacie cesty v uzavretých priestoroch a zásobujte sa kvalitnými látkovými rúškami. V súčasnosti vyrábajú rúška aj viaceré firmy vyrábajúce oblečenie. Ak ste ale zruční, môžete si nové rúška vyrobiť aj doma. Stačí ísť do galantérie a vybrať si potrebný materiál. Aj keď rúška nám neposkytujú 100% ochranu, chránia nás pred vírusovými kvapôčkami.

Dezinfekcia domácnosti

Upratovanie domácnosti patrí k bežným činnostiam, ale s príchodom koronavírusu sa viac zameriavame na čistenie plôch, ktoré môžu šíriť vírus. Ide predovšetkým o kľučky na interiérových dverách, záchodové dosky, kľučky na vchodových dverách a ešte aj vypínače.

Ak chcete dôkladne dezinfikovať domácnosť, odporúčame kúpiť nové germicidné žiariče. Perfektne dezinfikujú priestor a chránia vás pred vírusmi.

Ak sa chcete chrániť, odporúčame okrem germicidných žiaričov čistiť vyššie spomínané plochy.

Zdroj obrázka:

Autor: UGREEN 3S / Shutterstock.com