Ako jazdiť, aby sme chránili seba, ostatných účastníkov premávky a aj auto?

Ako jazdiť, aby sme chránili seba, ostatných účastníkov premávky a aj auto?

Bezpečnosť na cestách by mala byť pre nás prioritou, avšak počet dopravných nehôd u nás vo veľkom rastie. Aj keď sú auta dokonalejšie, majú bezpečnejšiu konštrukciu, ktorá chráni zdravie účastníkov premávky. Pri neopatrnom šoférovaní nepomôže ani to.

Ako teda jazdiť, aby sme chránili seba, ostatných účastníkov premávky, ale aj naše auto?

Predvídajte

Jazdiť plyn, brzda, plyn, brzda znehodnocuje nielen brzdu a plynový pedál, ale najmä spojku. Ak nechcete, aby sa vám znehodnotila spojka a brzda, je dôležité predvídať situáciu na ceste. Ak jazdíte cez frekventované križovatky, ktoré bývajú v danom čase preplnené, nejazdite zbytočne rýchlo, pretože takýmto spôsobom by ste museli neustále skákať na brzdy.

Predvídavou jazdou dokážete zabrániť nehode a tým neohrozíte auto, seba a ani ostatných účastníkov premávky.

Vyhýbajte sa výtlkom

Ak nechcete ohroziť seba a ostatných účastníkov premávky, je veľmi dôležité jazdiť tak, aby ste sa vyhýbali výtlkom. Riskujete tak znehodnotenie podvozku, ale aj tlmičov. Po čase vám môže robiť problémy aj stabilizačná tyč, ktorá začne vydávať nepríjemný zvuk.

Ak chcete chrániť seba, ostatných účastníkov premávky a samozrejme aj svoje auto, vyhýbajte sa výtlkom, ak sa to samozrejme dá. Ak ale budete zasahovať do druhého jazdného pruhu, dávajte pozor, aby ste neohrozili vozidlá jazdiace v protismere.

Nechytajte do rúk mobilný telefón

Ak chcete jazdiť bezpečne a chrániť všetkých účastníkov premávky a auto, venujte plnú pozornosť šoférovaniu. Mobilný telefón bohužiaľ zapríčiňuje dopravné nehody a práve preto by mali vodiči mobilné telefóny nechávať v bezpečnej vzdialenosti a nesiahať po nich počas jazdy. Dnes existuje možnosť šoférovať a zároveň telefonovať bez toho, aby šofér držal v ruke mobil.

Zdroj obrázka:

Autor:  Song_about_summer / Shutterstock.com