Ranné rituály, ktoré pomáhajú nášmu zdraviu

Ranné rituály, ktoré pomáhajú nášmu zdraviu

Žijeme uponáhľaný život a veľakrát nestíhame ani základné činnosti. Problémové sú najmä pracovné rána, kedy máme minimum času na viacero činností a veľakrát nestíhame.

Aké ranné rituály ale pomáhajú nášmu zdraviu?

Pitie kávy

Čarovný nápoj, ktorému nikto neodolá. Jej príprave ale venujeme častokrát málo času, pričom doma máme špičkové kávovary, ktoré nám dokážu pripraviť dobrú kávu.

Ak chcete pomôcť vášmu zdraviu, nevyhýbajte sa káve. Síce sa odporúča piť ju až po raňajkách, veľa ľudí ju pije na prázdny žalúdok, čo môže vyvolať bolesti brucha.

Šálka kávy obsahuje riboflavín (vitamín B2), kyselinu pantoténovú (vitamín B5), mangán, draslík, ale aj horčík a niacín. Má veľmi veľa pozitívnych účinkov na náš organizmus. Chráni nás pred Alzheimerovou chorobou, cukrovkou 2. typu a dokonca aj pred Parkinsonovou chorobou.

Ranná rozcvička

Či už máte manuálnu prácu, alebo pracujete v kancelárii, ranná rozcvička je veľmi dôležitá a práve preto odporúčame vstať skôr a aspoň 10-15 minút si zacvičiť. Plank, ale aj ponaťahovanie krku, chrbáta, či nôh a rúk je veľmi dôležité. Vaše svaly tak nestuhnú a nebudú vás trápiť bolesti chrbta, krku, či krížov.

Nepozerajte sociálne siete a emaily

Každý z nás ako vstane, pozerá do mobilu, alebo zapína notebook, aby si mohol pozrieť emaily, či správy na sociálnych sieťach. Akonáhle ale zapíname internet, strácame pojem o čase a potom sa musíme hnať, aby sme všetko postíhali.

Ak teda nechcete uškodiť vášmu zdraviu, vyhnite sa pozeraniu sociálnych sietí a emailov. Je dokázané, že práve pozeranie sociálnych sietí a emailovej schránky zvyšuje stres, ktorý zapríčiňuje aj zvýšenie krvného tlaku. Namiesto pozerania sociálnych sietí a emailov si radšej pripravte chutnú kávu a spravte zdravé výživné raňajky. Odporúčame vám robievať si aj ovocné smoothies.

Zdroj obrázka:

Autor: Pheniti Prasomphethiran  / Shutterstock.com