Kuchynské pomôcky, ktoré by nemali chýbať v každej kuchyni

Kuchynské pomôcky, ktoré by nemali chýbať v každej kuchyni

Kuchyňa je miesto, kde trávime čas nielen prípravou jedál, ale aj ich konzumáciou. Pri jej zariaďovaní si dávame záležať na výbere kvalitnej výbavy a neraz trávime veľa času hľadaním nových kuchynských pomôcok, ktoré by nám uľahčili prácu v kuchyni.

Aké kuchynské pomôcky by nám ale nemali chýbať v kuchyni?

Stojan na nože

Kuchynské nože sú súčasťou každej kuchyne a pri príprave jedál ich potrebujeme. Aby sme si ich ale neznehodnotili, potrebujeme stojan na nože. Drevené stojany na nože sú nadčasovými kuchynskými pomôckami, ktoré môžu ostať v kuchyni aj vtedy, ak sa rozhodnete meniť kuchynskú linku a štýl, v ktorom je kuchyňa zariadená.

Ostré kuchynské nože ale dávajte do stojanov vždy ostrou časťou čepele nahor. Zabránite tak jej otupeniu. Stojany s kuchynskými nožmi umiestňujte na pracovnú dosku.

Mäsiarske nože

Okrem stojanu na nože a kvalitných kuchynských nožov na bežné používanie potrebujete mať v kuchyni aj mäsiarske nože. Na vykosťovanie potrebujete kvalitné mäsiarske nože, ktorých rukoväť, ale aj čepeľ je pevná, takže dokážu zvládnuť aj väčšie kusy mäsa.

Obaly so včelím voskom

Používate veľa plastových sáčkov? Skúste ich nahradiť vynikajúcou kuchynskou pomôckou v podobe obalov so včelím voskom. Predávajú sa v rôznych rozmeroch a dokážu potraviny udržať na dlhšiu dobu čerstvé. Môžete ich použiť nielen na balenie, ale napríklad aj na prikrytie jedál. Môžu sa dávať do chladničky a sú recyklovateľné a obnoviteľné.

Ak máte deti, odporúčame vám baliť deťom desiatu práve do týchto obalov.

Sklenené dózy

Mať potraviny v sáčkoch zaviazaných gumičkou nie je praktické a nemáte prehľad v špajze. Skúste si preto kúpiť uzatvárateľné dózy rôznych veľkostí a presýpajte si do nich potraviny ako napríklad strukoviny, ryžu, strúhanku.

Dózy rôznych veľkostí tak môžete umiestniť do políc v špajze.

Zdroj obrázka:

Autor:  IriGri / Shutterstock.com