Užite si luxus v prostredí, na ktoré len tak ľahko nezabudnete

Užite si luxus v prostredí, na ktoré len tak ľahko nezabudnete

Relax a pohoda spojené so spoznávaním príjemného prostredia. To je dokonalá predstava tej najlepšej dovolenky. Vybrať sa na takú môžete samozrejme aj vy a už teraz by ste mohli začať, pretože tie najlepšie miesta na pláži v sezóne sa veľmi rýchlo míňajú. Ak nemáte ešte vybraté, odporučili by sme vám navštíviť Grécko.


Prečo práve tento rezort

Každý roh tejto krajiny sa od seba navzájom líši. V Grécku je všetko zaujímavé a nezvyčajne krásne, čo je predpoklad ideálnej dovolenky. Na začiatok by ste si ale mali ozrejmiť niekoľko dôležitých údajov.

• Úradný názov je Grécka republika;
• Hlavným mestom sú Atény;
• Úradný jazyk je grécky;
• Územie má rozlohu 131 957 km ²;
• Menou je – EURO (€).

Je veľa turistov, ktorí chcú navštíviť Grécko, ale len málo z nich má dostatok poznatkov o geografickej polohe: Ako ste na tom vy, ak sa vás niekto opýta, kde sa nachádza Grécko? Je to štát v južnej Európe, ale kde presne ?
Grécko sa nachádza na Balkánskom polostrove a má vo svojom majetku niekoľko menších ostrovov, ktoré sa rozprestierajú v jeho blízkosti

Susedí s krajinami ako Albánsko, Macedónsko, Bulharsko a Turecko, takže ak by ste boli dobrodružné tipy, môžete sa popri dovolenke v nádhernom Grécku vybrať aj do inej oblasti, napríklad do Turecka, ktoré je naozaj blízko a rovnako krásne.


Klimatické podmienky Grécka

Nie všetky krajiny sa môžu pochváliť troma typmi klímy na svojom území. A Grécko áno! V tých najlepších letoviskách vám bude hriať slnko po celý deň. Priemerná teplota je tu 32 °C a vlhkosť 55 %, čo sú naozaj ideálne podmienky na oddych.

Podľa sčítania obyvateľov z 1. januára 2010 tvorilo populáciu Grécka 11 309 885 ľudí, z toho 49,49 % mužov. Priemerná dĺžka života je u mužov 72 rokov a už žien 82,5 roka. Najviac obývané mestá sú Atény, Solún, Pireus, Patras, Heraklion, Larissa a Volos. 93 % gréckej populácie sú samotní Gréci.

O nádherné pláže tu mať núdzu naozaj nebudete, rovnako ani o spoznávanie historických pamiatok, malých kaviarničiek a obchodov s luxusným oblečením. Dovolenka v grécku je jedna z najkrajších a vy sa o tom môžete presvedčiť len tak, že si v najbližšom čase vyberiete vhodný termín a hotel v tejto oblasti.