Ako premeniť bežný priestor kuchyne na luxusnú oázu pokoja a harmóniu chutí

Ako premeniť bežný priestor kuchyne na luxusnú oázu pokoja a harmóniu chutí

Dnes nie je kuchyňa už len multifunkčným priestorom, v ktorom sa pri príprave a vychutnávaní lahodných jedál stretáva celá rodina a priatelia. Dnes je kuchyňa výkladnou skriňou moderného obytného priestoru. A nielen špičkové a moderné technológie obľúbených spotrebičov zaisťujú tento komfort. 

Veľmi dôležitým prvkom luxusnej kuchyne je využitie niektorých dôležitých a pritom veľmi jednoduchých krokov, na ktoré sa môžete spolu s nami v našom článku pozrieť.

Integrujte do kuchyne ostrovček

Moderný stredový ostrovček poskytuje kuchyni nielen ďalší priestor na prípravu a skladovanie potravín. Kým sa rozprávate s členmi rodiny alebo s hosťami, môžete súčasne pripravovať, variť a podávať jedlo bez toho, aby ste svojich hostí rušili.

Kuchyne s moderným ostrovčekom vyzerajú tiež krásne, čo dodáva tomuto najviac vyťaženému priestoru nádych luxusu. Tak to s ním vyskúšajte aj vy a uvidíte, koľko radosti a estetiky vám do života a varenia prinesie.

Myslite na inteligentné vstavané úložisko

Uistite sa, že váš kuchynský projekt obsahuje dostatok vstavaného úložného priestoru. Skryté uloženie nevzhľadných predmetov je v luxusnej kuchyni nevyhnutné. Ideálne riešenie na to ponúkajú zásuvky, ktoré môžu byť riešené buď ako police na potraviny, ktoré sa dajú vytiahnuť rovno, alebo ako police do skrine, ktoré sa dajú vysunúť a zložiť.

Mali by ste sa tiež uistiť, že všetky kuchynské predmety zostávajú ľahko dostupné. Napríklad skrinky a zásuvky na triedenie odpadu vám pomôžu usporiadať recyklovateľné materiály a ukryť odpad.

Myslite skôr na „úložisko na stene“ ako na „skrine“. Poličky a otvorené kuchynské skrinky môžu pôsobiť ako funkčné prvky – trendové a ponúkajúce praktický úložný priestor. A aby to pôsobilo dobre aj po vizuálnej stránke, jednu alebo dve police si vyberte vo výraznejšej svetlej farbe ako ostatné. Luxusný návrh moderného interiéru predsa nemusí byť vždy len o zložitých riešeniach.

Pridajte luxusné detaily

Personalizácia kuchýň je momentálne v móde. Ďalší tip na interiérový dizajn preto zahŕňa doplnenie ozdobných detailov do kuchynských skriniek. Aby to ale malo aj svoj efekt, zvážte výrazné farby, dymové sklo a trendy kovy.

Tmavá dyha a silne zrnité drevo sú ďalšie trendy, ktoré premenia vašu kuchyňu na luxusný priestor.

Pomôžte si správnym osvetlením

Žiadna luxusná kuchyňa sa nezaobíde bez dostatočného osvetlenia. Pútavý luster je pôsobivý a prináša veľa svetla do vašej kuchyne, vďaka čomu pôsobí priestrannejšie. Dobré osvetlenie tiež uľahčuje prípravu a varenie jedla. Vďaka pôsobivému lustru vynikne vaša kuchyňa behom chvíľky.

Ak chcete vo svojej kuchyni vytvoriť futuristický vzhľad, môžete nainštalovať LED svetlá pozdĺž pracovnej dosky, za sklenené zásteny a pod skrinky. Vyberať si môžete svetlá, ktoré menia farbu pomocou spínača, aby ste vytvorili rôzne atmosféry.

Nezabudnite na moderný kuchynský drez

Najpoužívanejším vybavením kuchyne je drez s batériou. Ak teda plánujete svoju luxusnú kuchyňu, musíte na túto časť minúť dostatok financií. Nezabudnite pritom, že správnym riešením sú kvalitné návrhy, ktoré vydržia dlhé roky neustáleho používania a sú nadčasové.

Ako vidíte, nie je to nič zložité ani náročné. Tak si luxus vo svojej kuchyni vytvorte tak, ako vám to vyhovuje.

Zdroj obrázka: C Woods Photography/Shutterstock.com